The Championship: Derby County zwyciężyło. Wayne Rooney pomógł drużynie w debiucie, Krystian Bielik pauzował

Wayne Rooney zadebiutował w Derby County i zaznaczył swoją obecność na boisku asystą. Były reprezentant Anglii miał też udział przy decydującym golu na 2:1 w meczu z Barnsley FC.

piłkarze Derby County (Wayne Rooney z lewej) Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: piłkarze Derby County (Wayne Rooney z lewej)
Piłkarze Derby County zakończyli 2019 rok zwycięstwem 2:1 z Charlton Athletic. Odnieśli je po siedmiu kolejkach bez wygranej. Była to ich najdłuższa taka negatywna seria w sezonie. W czwartek poszli za ciosem i wygrali drugi mecz z rzędu po raz pierwszy w rozgrywkach.

Do Derby dołączył Wayne Rooney, który zakończył przygodę w amerykańskim D.C. United. Były reprezentant Anglii podpisał kontrakt na półtora roku i ma pomagać na boisku oraz w sztabie szkoleniowym Phillipa Cocu. Rooney rozegrał 491 meczów w Premier League, strzelił w nich 208 goli, a przy 111 asystował. W The Championship zadebiutował w czwartek w wieku 34 lat.

W pierwszej połowie Rooney zaznaczył swoją obecność asystą. Weteran wykonał dokładną wrzutkę z rzutu wolnego, którą wykorzystał Jack Marriott i strzelił gola na 1:0. Gospodarze uskrzydleni swoim głośnym wzmocnieniem przeważali i prowadzili zasłużenie.

Wysiłek kompanów z pola zmarnował Ben Hamer. Fatalna interwencja bramkarza Derby kosztowała gola na 1:1 Elliota Simoesa w 50. minucie. Gospodarze ponownie musieli zaatakować i po zaledwie siedmiu minutach odzyskali prowadzenie. Przed golem na 2:1 Martyna Waghorna kluczowe podanie crossowe wykonał Rooney do asystenta Andre Wisdoma.

Krystian Bielik nie zagrał z powodu czerwonej kartki, którą zobaczył w meczu z Charlton Athletic. Polak pojawił się w tym sezonie na boisku w 20 spotkaniach The Championship i na kolejny występ poczeka przynajmniej do niedzieli, kiedy to przeciwnikiem Derby w Pucharze Anglii będzie Queens Park Rangers.

Derby County - Barnsley FC 2:1 (1:0)
1:0 - Jack Marriott 45'
1:1 - Elliot Simoes 50'
2:1 - Martyn Waghorn 57'

Derby: Ben Hamer - Andre Wisdom, Curtis Davies, Matt Clarke, Max Lowe - Max Bird - Duane Holmes, Jason Knight, Wayne Rooney, Jack Marriott (82' Morgan Whittaker) - Martyn Waghorn (74' Scott Malone).

Barnsley: Samuel Sahin-Radlinger - Jordan Williams, Bambo Diaby, Mads Juel Andersen, Clarke Oduor - Luke Thomas, Aapo Halme, Alex Mowatt - Mike-Steven Bahre (26' Elliot Simoes) - Conor Chaplin, Patrick Schmidt (52' Jacob Brown).

Żółta kartka: Holmes (Derby).

Sędzia: Dean Whitestone.

Czy Wayne Rooney strzeli ponad 10 goli w tym sezonie The Championship?