Superpuchar Hiszpanii. "Barbarzyńskie wejście" Fede Valverde. Ten faul uratował Real Madryt (wideo)

Federico Valverde poświęcił się w końcówce meczu z Atletico Madryt. Piłkarz Realu bezpardonowo sfaulował Alvaro Moratę, a sędzia mógł podjąć tylko jedną decyzję - ukarać go czerwoną kartką. Zobacz całą sytuację.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt - Atletico Faul Federico Valverde na Alvaro Moracie Twitter / Eleven Sports / Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt - Atletico. Faul Federico Valverde na Alvaro Moracie
W 115. minucie, tuż przed zakończeniem spotkania o Superpuchar Hiszpanii, Atletico Madryt wyprowadziło kontrę, która mogła zakończyć się bramką na wagę triumfu. Alvaro Morata wychodził do sytuacji sam na sam, miał przed sobą tylko bramkarza Realu, gdy tuż przed polem karnym ostro w jego nogi wjechał Fede Valverde.

"Barbarzyńskie wejście" - mówił na łamach Eleven Sports komentator Mateusz Święcicki, a pomocnik "Królewskich" w pełni zasłużenie obejrzał czerwoną kartkę.

Po faulu doszło jeszcze do sporego spięcia między piłkarzami. W wyniku przepychanek sędzia pokazał żółte kartki Daniemu Carvajalowi, Angelowi Correi i Stefanowi Saviciowi. Co więcej, popchnięty Carvajal przypadkowo nadepnął leżącego Moratę i nabił mu solidnego guza na czole.

Zobacz całą sytuację:

Jak się później okazało, Valverde podjął kluczową decyzję w meczu, która przyczyniła się do zdobycia Superpucharu przez Real. Przez pięć minut Atletico nie wykorzystało gry w przewadze i sędzia zarządził konkurs jedenastek, w którym "Królewscy" wygrali 4:1. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Czy Fede Valverde zasłużył na dodatkową karę nałożoną przez władze hiszpańskiej piłki?