Sparingi. Raków Częstochowa uległ Urałowi. Gol Michała Kucharczyka

Przebywający na Cyprze piłkarze Rakowa Częstochowa mają za sobą pierwszą grę kontrolną tej zimy. Czerwono-Niebiescy przegrali z przedstawicielem rosyjskiej Premier Ligi Urałem Jekaterynburg 1:3.

Krzysztof Sędzicki
Igor Sapała WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Igor Sapała
Częstochowianie mają za sobą na razie tylko zgrupowanie w Uniejowie. Dopiero w Ayia Napie trener Marek Papszun zaplanował spotkania kontrolne. Pierwsze z nich odbyło się dwa dni po przylocie drużyny na miejsce.

I już w siódmej minucie Jakub Szumski musiał wyjmować piłkę z siatki. Strzał jednego z rywali trafił w poprzeczkę, a przy dobitce szans bramkarzowi Rakowa nie dał Michał Kucharczyk. Okazji z obu stron nie brakowało, a siedem minut przed przerwą ekipa z PKO Ekstraklasy mogła wyrównać, lecz Miłosz Szczepański, który wykonywał rzut wolny, trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron spotkanie się nieco otworzyło. Dobrze znany z występów w Lechu Poznań Timur Żamaletdinow podwyższył prowadzenie rosyjskiej ekipy na 2:0. Bramka miała miejsce w 51. minucie, a już kilkadziesiąt sekund później Raków zdobył gola kontaktowego. Jarosław Jach zamknął centrę z głębi pola strzałem z kilku metrów.

Lecz jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Ural prowadził 3:1. Trafieniem z dalszej odległości popisał się Artem Szabolin. Ekipa trenera Papszuna podeszła wysokim pressingiem celem odrobienia strat, miała nawet okazje Forbesa i Sapały, ale wynik utrzymał się już do końca meczu.

Sprawdź także: Jagiellonia Białystok może stracić podstawowego gracza. Guilherme Sitya blisko Konyasporu

Na Cyprze Raków rozegra jeszcze trzy sparingi. Najbliższy 25 stycznia z serbskim FK Cukaricki.

Raków Częstochowa - Urał Jekaterynburg 1:3 (0:1)
0:1 - Michał Kucharczyk 7'
0:2 - Timur Żamaletdinow 51'
1:2 - Jarosław Jach 53'
1:3 - Artem Szabolin 58'

Raków: Jakub Szumski - Tomas Petrasek (46' Arkadiusz Kasperkiewicz), Kamil Kościelny (66' Jakub Bator), Kamil Piątkowski (66' Jakub Budnicki) - Rusłan Babenko (46' Petr Schwarz), Marko Poletanović (46' Igor Sapała), Piotr Malinowski (42' Daniel Bartl), Fran Tudor (46' Daniel Mikołajewski) - Miłosz Szczepański (46' Jarosław Jach), David Tijanić (46' Bryan Nouvier), Sebastian Musiolik (46' Felicio Brown Forbes)

Czy Raków potrzebuje jeszcze wzmocnień przed startem wiosennej części sezonu?