Sparing. Greuther Fuerth - Lechia: gdańszczanie wypunktowali niemieckiego rywala

Lechia Gdańsk doskonale rozpoczęła obóz przygotowawczy w Turcji. Piłkarze Piotra Stokowca wypunktowali SpVgg Greuther Fuerth 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Lukas Haraslin, Flavio Paixao oraz Maciej Gajos.

Sebastian Zwiewka
Lukas Haraslin WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Lukas Haraslin
SpVgg Greuther Fuerth był pierwszym rywalem gdańszczan podczas obozu przygotowawczego w tureckim Belek. Podopieczni Piotra Stokowca wyraźnie wypunktowali ekipę, która obecnie zajmuje ósme miejsce w 2. Bundeslidze. Lechia w pierwszej połowie wystąpiła w bardzo silnym składzie. Debiutu doczekał się Kristers Tobers. 19-letni Łotysz kilka dni temu został wypożyczony do końca sezonu z FK Lipawa.

Drużyna znad morza poniedziałkowy mecz rozpoczęła od mocnego uderzenia. Lukas Haraslin już w 5. minucie trafił w poprzeczkę. Słowacki skrzydłowy dopiął swego chwilę później, gdy po indywidualnej akcji wyprowadził Lechię na prowadzenie. Gdańszczanie nie zadowolili się jednym golem i w dalszym ciągu konstruowali akcje. W 11. minucie Filip Mladenović dośrodkował piłkę w rzutu rożnego, a Flavio Paixao skierował ją do siatki.

Niemcy z czasem próbowali się odgryzać, jednak najpierw piłka przeleciała nad poprzeczką, a za drugim razem skutecznie interweniował Tobers. Do przerwy wynik się nie zmienił - piłkarze z Gdańska schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką. Postawa Lechii mogła się podobać - piłkarze z Trójmiasta zagrali bardzo dobrze. Piotr Stokowiec na drugą połowę wprowadził dziesięciu nowych zawodników - tylko Dusan Kuciak pozostał na murawie. Odmłodzony zespół nie zwalniał tempa. Maciej Gajos w 59. minucie zdobył bramkę z rzutu karnego i było już 3:0.

SpVgg Greuther Fuerth po zmianie stron stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji, ale żadna nie została zamieniona na gola. Złożyło się na to kilka czynników - świetne obrony Dusana Kuciaka, skuteczna gra gdańszczan w defensywie, a czasami zawodnikom z Niemiec brakowało po prostu precyzji. Lechia wygrała pierwszy sparing w Turcji 3:0 i teraz może spokojnie przygotowywać się do następnych spotkań kontrolnych.

SpVgg Greuther Fuerth - Lechia Gdańsk 0:3 (0:2)
0:1 - Lukas Haraslin 7'
0:2 - Flavio Paixao 11'
0:3 - Maciej Gajos 59' (rzut karny)

Skład Lechii Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (46' Paweł Żuk), Kristers Tobers (46' Rafał Kobryń), Mario Maloca (Filip Dymerski), Filip Mladenović (46' Conrado Buchanelli Holz) - Lukas Haraslin (46' Egy Maulana Vikri), Daniel Łukasik (46' Maciej Gajos), Tomasz Makowski (46' Kacper Urbański, 70' Jakub Kałuziński), Patryk Lipski (46' Marcel Wszołek), Żarko Udovicić (46' Jaroslav Mihalik) - Flavio Paixao (46' Kacper Sezonienko, 71' Sebastian Rugowski).

Czy Lechia Gdańsk w rundzie wiosennej powalczy o podium PKO Ekstraklasy?