Puchar Króla. UD Ibiza - FC Barcelona. Quique Setien kręci nosem. "Nie podobał mi się zespół"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Quique Setien
Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Quique Setien

FC Barcelona wymęczyła zwycięstwo z UD Ibiza (2:1) w 1/16 finału Pucharu Króla. - Nie podobał mi się zespół. Wolałbym zobaczyć coś innego - mówi wprost Quique Setien.

W tym artykule dowiesz się o:

Duma Katalonii na Ibizie przeżywała ogromne męczarnie, nie mogła odnaleźć się na sztucznej murawie III-ligowca. Od 9. minuty przegrywała 0:1 po trafieniu Javiera Pereza, sama pierwszy celny strzał FC Barcelona oddała dopiero w 68. minucie, ale bramka po bardzo słabym uderzeniu Ivana Rakiticia nie padła.

Wybawcą gości okazał się Antoine Griezmann, który za sprawą goli w 72. i 94. minucie uratował kataloński zespół przed kompromitacją. Dzięki Francuzowi fanom Barcelony spadł kamień z serca.

- Nie podobał mi się zespół. Wolałbym zobaczyć coś innego - mówi Quique Setien, cytowany przez goal.com. - Ale na takim obiekcie nie gra się łatwo. Rywale grali intensywnie i byli agresywni w obronie. Chciałbym jednak, byśmy byli bardziej precyzyjni i i grali lepiej. Wyciągniemy wnioski na przyszłość - dodaje trener Barcelony.

- Gdy gra się jeden mecz, zawsze można przegrać lub zremisować. Gdybyśmy mieli u siebie rewanż, sytuacja mogłaby wyglądać inaczej. Pojedyncze spotkania są specyficzne, to pułapki. Dla Ibizy to był bardzo ważny mecz, dali z siebie wszystko - podkreśla Setien, nawiązując do formatu Pucharu Króla. W 1/16 drużyny rywalizują nie w systemie mecz-rewanż, a rozgrywają tylko jedno spotkanie.

Teraz przed FC Barcelona wyjazdowa konfrontacja z Valencia CF w La Liga. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, początek o 16:00.