Puchar Króla. Barcelona - Leganes. Efektowna wygrana mistrzów Hiszpanii

FC Barcelona awansowała do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Hiszpanii. Mistrzowie kraju 5:0 pokonali na własnym stadionie Leganes. Bramki zdobywali Griezmann, Lenglet, Messi (dwie) oraz Arthur.

Michał Piegza
piłkarze FC Barcelona PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
W meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla wszystko jasne było dość szybko. Wprawdzie w 21. sekundzie to goście mogli zaskoczyć Barcelonę. Sprzed pola karnego tuż obok bramki uderzył Martin Braithwaite.

Później na placu gry panowali gospodarze. W 4. minucie pierwszy cios zadali mistrzowie Hiszpanii. Zagranie na prawo do Nelsona Semedo, ten wycofał na siódmy metr do Antoina Griezmanna. Francuz uderzył natychmiast, bramkarz nie mógł skutecznie zareagować.

W 9. minucie Griezmann ponownie trafił do bramki gości. Tym razem gol nie został uznany, arbiter dopatrzył się spalonego.

Zawodnicy Leganes atakowali sporadycznie. Swoje akcje kończyli uderzeniami. Piłka jednak mijała bramkę lub też pewnie interweniował Marc-Andre ter Stegen. Przyjezdni nadzieje na awans stracili w 27. minucie. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Lionel Messi, a Clement Lenglet uderzeniem głową pokonał Pichu Cuellara.

Prowadząc dwoma golami Barcelona wciąż przeważała. Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Na 3:0 trafił w 59. minucie Messi. Argentyńczyk wpadł z piłką w pole karne, na moment został przyblokowany. Po chwili strzał po nodze obrońcy znalazł drogę do bramki gości.

Gospodarze wysoko prowadząc kontrolowali przebieg meczu, nie forsowali tempa gry. Zawodnicy nie kreowali sobie okazji bramkowych. Ostatecznie w potyczce padły jeszcze dwa gole. W 78. minucie Junior Firpo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale górą był golkiper, który zdołał odbić futbolówkę. Poprawkę Messiego przed linią odbił obrońca. Do piłki doszedł Arthur Melo i mocnym strzałem z bliska trafił do siatki na 4:0. Minutę przed końcem gry Ivan Rakitić zagrał prostopadle do Messiego, ten minął Cuellara i uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Barcelona pewnie awansowała do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Króla.

FC Barcelona - CD Leganes 5:0 (2:0)
1:0 - Antoine Griezmann 4'
2:0 - Clement Lenglet 27'
3:0 - Lionel Messi 59'
4:0 - Arthur Melo 78'
5:0 - Lionel Messi 89'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet - Ansu Fati, Sergio Busquets, Frenkie De Jong, Jordi Alba (64' Junior Firpo) - Lionel Messi, Arturo Vidal (61' Ivan Rakitić), Antoine Griezmann (72' Arthur Melo).

CD Leganes: Pichu Cuellar - Rodri Tarin, Chidozie Awaziem, Dimitrios Siovas - Roberto Rosales, Roque Mesa (57' Javo Eraso), Ruben Perez, Jonathan Silva (57' Kevin Rodrigues) - Aitor Ruibal, Oscar Rodriguez, Martin Braithwaite (71' Dani Plomer).

Żółte kartki: Perez, Awaziem, Tarin (Leganes).