Serie A: SPAL przegrał z US Sassuolo. Sytuacja Arkadiusza Recy i spółki jest niewesoła

Coraz gorsze jest położenie SPAL-u w Serie A. Drużyna Arkadiusza Recy przegrała 1:2 z US Sassuolo, choć objęła prowadzenie.

Jeremie Boga (z prawej) oraz Nenad Tomovic PAP/EPA / ALESSIO MARINI / Na zdjęciu: Jeremie Boga (z prawej) oraz Nenad Tomovic
Sytuacja na dole tabeli klaruje się. Po zwycięstwie Sampdorii z Torino drużyna prowadzona przez Claudio Ranierego jest na 16. miejscu w tabeli, ale z solidną zaliczką ośmiu punktów nad 18. Genoą CFC. To zapowiada, że w batalii o utrzymanie wezmą udział tym razem tylko cztery kluby, a wśród nich najgorsze jest położenie SPAL-u. Czasu na ratunek pozostało niewiele.

Po wyleczeniu kontuzji pewne miejsce na lewym wahadle zespołu z Ferrary ma Arkadiusz Reca. W drugiej linii Polakowi towarzyszył między innymi Lucas Castro, na którego podania czekali Federico Di Francesco i Andrea Petagna. SPAL był ustawiony teoretycznie ofensywnie, co w praktyce pozwoliło na objęcie prowadzenia w 23. minucie. Dość szczęśliwego gola na 1:0 po stałym fragmencie gry strzelił Kevin Bonifazi.

Sassuolo to drużyna nieobliczalna, która nieco ponad tydzień temu wygrała z AS Romą. Do Ferrary przejechała niepokonana od trzech kolejek i w całej historii spotkań ze SPAL-em w elicie. W drugiej połowie potrafiła odwrócić wynik 0:1 na 2:1. W 65. minucie Francesco Caputo strzelił z rzutu karnego, a komplet puntów zapewnił gościom Jeremie Boga w 90. minucie.

Na ławkach rezerwowych znaleźli się Thiago Cionek, Bartosz Salamon, a po stronie gości Lukas Haraslin, który tej zimy został sprzedany z Lechii Gdańsk.

SPAL - US Sassuolo 1:2 (1:0)
1:0 - Kevin Bonifazi 23'
1:1 - Francesco Caputo (k.) 65'
1:2 - Jeremie Boga 90'

SPAL: Etrit Berisha - Nenad Tomović, Francesco Vicari, Kevin Bonifazi - Gabriel Strefezza, Bryan Dabo (42' Alessandro Murgia), Simone Missiroli, Lucas Castro (59' Mattia Valoti), Arkadiusz Reca - Federico Di Francesco, Andrea Petagna

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Filippo Romagna, Gianmarco Ferrari, Georgios Kyriakopoulos - Pedro Obiang, Manuel Locatelli - Domenico Berardi, Hamed Junior Traore (46' Gregoire Defrel), Jeremie Boga - Francesco Caputo (90' Giangiacomo Magnani)

Żółte kartki: Dabo, Espeto (SPAL) oraz Obiang, Locatelli, Kyriakopoulos, Consigli (Sassuolo)

Sędzia: Piero Giacomelli