La Liga. Haniebne i rasistowskie zachowanie trenera! Skandal podczas meczu w Barcelonie

W meczu Espanyol Barcelona - Real Mallorca (1:0) w La Liga doszło do bulwersującej sytuacji. Trener gości zawołał Japończyka Kubo, pokazując gest skośnych oczu. W sieci zawrzało.

Piotr Bobakowski
Skandal w meczu Espanyol - Mallorca w La Liga Twitter / Ultra_Suristic / Skandal w meczu Espanyol - Mallorca w La Liga
Espanyol Barcelona pokonał u siebie Real Mallorca (1:0) w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej La Liga. W drugiej połowie pojedynku na RCDE Stadium kibice byli świadkami nieprzyjemnego incydentu.

W 65. minucie meczu w trakcie dokonywania zmiany jeden z asystentów trenera gości przywołał Japończyka Takefusę Kubo z grupy rozgrzewających się zawodników. Zrobił to jednak w skandaliczny sposób, pokazując pod adresem 18-latka gest... skośnych oczu! - Haniebne i rasistowskie! - komentują internauci w mediach społecznościowych.

Wszystko zarejestrowały kamery telewizyjne. Sprawą może zająć się hiszpańska federacja. Japoński pomocnik jest zawodnikiem Realu Madryt, który w sezonie 2019/20 wypożyczył utalentowanego nastolatka do drużyny z Majorki.

ZOBACZ: La Liga. Rasistowski skandal w Barcelonie. Jest ważny apel ws. Inakiego Williamsa >>

ZOBACZ: La Liga. Zinedine Zidane rozwiewa wątpliwości. Gareth Bale nie odejdzie z Realu Madryt >>

Kubo do tej pory rozegrał 20 meczów w Primera Division, w których strzelił jedną bramkę. Real Mallorca po 23 kolejkach ligowych zajmuje 17. miejsce w tabeli.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.