Sparing. Efektowne zwycięstwo Ruchu Chorzów. "To jeden z najlepszych sparingów"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Po trzech meczach bez wygranej Ruch Chorzów przełamał się i efektownie, bo 5:0 pokonał drugą drużynę Karwiny, wzmocnioną piłkarzami z pierwszego składu.

W tym artykule dowiesz się o:

Do inauguracji rundy wiosennej III grupy III ligi pozostały jeszcze trzy tygodnie to forma wicelidera Ruchu Chorzów zwyżkuje.

Niebiescy po trzech spotkaniach bez wygranej przełamali się. Podopieczni Łukasza Berety 5:0 pokonali na wyjeździe drugi zespól MFK Karviny. - Nie patrzymy na wynik w meczu sparingowym. Liczy się gra. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To był jeden z najlepszych z wszystkich sparingów. Karvina grała agresywnie, było kilku zawodników z pierwszego zespołu, więc na pewno prezentowali dobry poziom - cieszył się z gry 14-krotnych mistrzów Polski trener, cytowany przez klubowy portal.

Chorzowianie w meczu już po czterech minutach prowadzili 2:0. Do przerwy dołożyli jeszcze jedno trafienie, a w końcówce spotkania dwa kolejne.

Kolejny sparing Ruch rozegra w środę. Rywalem Niebieskich będzie Ruch Radzionków. Z kolei w sobotę chorzowianie zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

MFK II Karvina - Ruch Chorzów 0:5 (0:3) 0:1 - Mateusz Winciersz 1' 0:2 - Mariusz Idzik 4' 0:3 - Mariusz Idzik 40' 0:4 - Giorgi Tsuleiskiri 85' 0:5 - Giorgi Tsuleiskiri 90' Składy: MFK II Karwina

: (skład wyjściowy) Neuman - Vlachovsky, Hujo, Blagogee, Kouril, Galuska, Mangabeira, Tijani, Petkov, Bielan, Kaczmarczyk. Ruch Chorzów

: T. Nowak (46' Lech) - Lechowicz (68' Słota), Kawula (68' Duchowski), Kulejewski (68' Mokrzycki), Kowalski (68' Bartolewski) - Mokrzycki (46' Rudek), Duchowski (46' Iwan) - Winciersz (68' Siwek), Foszmańczyk (68' Tsuleiskiri), Bartolewski (46' Kwaśniewski) - Idzik (68' Cioch).