Ligue 1. Amiens - PSG. Paryżanie od 0:3 do 4:3. Meczu jednak nie wygrali!

Nieprawdopodobne emocje w meczu walczącego o utrzymanie Amiens z liderem PSG. Gospodarze w spotkaniu prowadzili już 3:0, później cztery gole zdobyli paryżanie. Miejscowi punkt wyrwali dzięki bramce w doliczonym czasie.

Michał Piegza
piłkarze Amiens cieszą się z bramki Fousseniego Diabate PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: piłkarze Amiens cieszą się z bramki Fousseniego Diabate
Lider i zarazem mistrz Francji z plasującym się w strefie spadkowej Amiens miał mieć łatwą przeprawę. Tymczasem paryżanie na kilkadziesiąt sekund przed końcem premierowej odsłony przegrywali 0:3!

Zaczęło się w 5. minucie. Sehrou Guirassy otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Keylora Navasa. Po niespełna półgodzinie gry było już 2:0. Kapitalnym uderzeniem popisał się Gael Kakuta. Pięć minut przed przerwą miejscowi trafili po raz trzeci. Z piłką biegł Fousseni Diabate, uderzenie z pola karnego odbiło się od obrońcy i piłka wpadła do bramki.

Zawodnicy PSG nadzieje na co najmniej remis dali sobie jeszcze w 1. połowie. W doliczonym czasie do siatki Amiens z pięciu metrów trafił Ander Herrera.

Po zmianie stron goście ruszyli do szturmu i po kwadransie złapali kontakt bramkowy. Tanguy Kouassi zdobył gola do siatki trafiając z pięciu metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po kolejnych pięciu minutach ten sam zawodnik ponownie wykorzystał dogranie z kornera, głową trafiając na 3:3.

Na prowadzenie paryżanie wyszli w 76. minucie. Z prawej strony dogrywał na czwarty metr Juan Bernat, a piłkę w bramce umieścił Mauro Icardi. Wydawało się, że po tym ciosie gospodarze nie będą w stanie się podnieść. Tymczasem w w doliczonym czasie po podaniu Quentina  Cornette'a gola na wagę punktu zdobył Guirassy. Zawodnicy bramkę zdobyli po... kontrataku.

Amiens SC - Paris Saint-Germain 4:4 (3:1)
1:0 - Sehrou Guirassy 5'
2:0 - Gael Kakuta 29'
3:0 - Fousseni Diabate 40'
3:1 - Ander Herrera 45+1'
3:2 - Tanguy Kouassi 60'
3:3 - Tanguy Kouassi 65'
3:4 - Mauro Icardi 74'
4:4 - Sehrou Guirassy 90+1'

Amiens: Gurtner - Calabresi (79' Jallet), Opoku, Chedjou, Aleesami - Otero (78' Cornette), Blin, Zungu, Diabate (84' Mbenza) - Kakuta, Guirassy.

PSG: Navas - Herrera, Silva (46' Marquinhos), Kouassi, Bakker - Draxler, Gueye (46' Verratti), Paredes (61' Bernat), Di Maria - Cavani, Icardi.

Żółte kartki: Blin, Kakuta (Amiens) oraz Bakker, Verratti (PSG).