Liga Mistrzów 2020: Real Madryt - Manchester City. Hiszpańska prasa krytykuje Real. "Może utopić sezon"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt

Manchester City wygrał w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt 2:1. Hiszpańska prasa przekonuje, że może być to koniec sezonu dla Królewskich. Pep Guardiola znów podbił Santiago Bernabeu.

W tym artykule dowiesz się o:

"Marca": Wszystko się zawaliło

Wystarczyło osiem minut, aby sezon Realu Madryt można było spisywać na straty. "Real nie potrafił utrzymać prowadzenia i Guardiola wygrał starcie z Zidane'em. Królewscy potrzebują cudu w Manchesterze" - podkreśla dziennik "Marca". Na okładce gazety Hiszpanie cytują także słowa załamanego Vinisusa Juniora. "Wszyscy gwiżdżą przeciwko nam" - twierdzi młody Brazylijczyk.

"AS": Podwójne standardy sędziowskie

Hiszpańscy dziennikarze "Asa" zwracają uwagę na błędy sędziów, które mogły skrzywdzić Real Madryt. Gazeta podkreśla także koszmarne minuty Królewskich. "Mecz wyrwał się spod kontroli Realowi. Piłkarze Zidane'a bez Ramosa będą musieli odrabiać straty w Manchesterze" - czytamy. Los Blancos drugi rok z rzędu mogą odpaść z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8.

"Mundo Deportivo": Real znów liczy na cud

Krytyczne słowa w kierunku Realu Madryt pisze katalońska prasa. Dzienniki z Barcelony są pod wrażeniem Pepa Guardioli, który wrócił do Madrytu i podbił Santiago Bernabeu. "Wielkie pięć minut Anglików. Dwie bramki i czerwona kartka dla Sergio Ramosa, który przegapi rewanż na Etihad" - czytamy. Real na własne życzenie postawił się w bardzo trudnej sytuacji.

"Sport": Guardiola przechodzi do historii

"Pep stał się trenerem, który odniósł najwięcej zwycięstw na stadionie Realu Madryt" - podkreśla dziennik "Sport". Guardiola triumfuje z Manchesterem City i wskazuje drogę Barcelonie. The Citizens są bliscy wyrzucenia Realu za burtę Ligi Mistrzów. "Manchester wygrał zasłużenie, a wynik mógł być nawet wyższy" - czytamy.

"ABC.es": Koszmarne dwa tygodnie

Real Madryt może w kilkanaście dni przegrać wszystko, na co pracował przez wiele miesięcy. Hiszpańscy dziennikarze wskazują na fatalną statystykę Królewskich. W ostatnich dziewięciu europejskich meczach u siebie, Real wygrał tylko trzy razy. "Znienawidzony Guardiola znów wygrywa w Madrycie" - czytamy.

Czy wierzysz w awans Realu Madryt do kolejnej rundy?