Premier League. Pechowe porażki West Hamu i Southampton. Grali Bednarek i Fabiański

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański (w środku)
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański (w środku)

West Ham United przegrał w meczu wyjazdowym z Arsenalem 0:1, tracąc gola na dwanaście minut przed końcem. Porażki doznał także zespół Jana Bednarka. Southampton uległ Newcastle.

West Ham w Premier League plasuje się tuż nad strefą spadkową. Sytuacja zespołu Łukasza Fabiańskiego poprawiła się po ostatniej wygranej nad Southampton (3:1).

W 29. serii poprzeczka poszła w górę, rywalem był Arsenal. Mecz mógł się świetnie rozpocząć dla Młotów. W 3. minucie strzał Jarroda Bowen na słupek zbił Bernd Leno.

W kolejnych minutach więcej z gry mieli gospodarze. Groźnie pod bramką strzeżoną przez Fabiańskiego zrobiło się w 13. minucie. Strzał z pola karnego Eddiego Nketiaha zablokował obrońca. Z kolei dziewięć minut później po dośrodkowaniu Pierre-Emericka Aubameyanga w poprzeczkę uderzył Sokratis Papastathopoulos. Chwilę wcześniej szansę mieli goście, jednak Sebastien Haller pogubił się w polu karnym.

Pięć minut przed przerwą gola powinien zdobyć West Ham. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przed bramkę zgrał Issa Diop, Michail Antonio z trzech metrów spudłował.

Po zmianie stron początkowo wyraźną przewagę uzyskali Kanonierzy. W 52. minucie sam na sam z Fabiańskim znalazł się Nketiah, Polak ręką odbił piłkę. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się. Żadna z drużyn nie zamierzała kalkulować. Zarówno Arsenal jak i West Ham szukały zwycięskiego gola.

Zdobyli go gospodarze w 78. minucie. Po zagraniu Mesuta Oezila do siatki z czterech metrów trafił Alexandre Lacazette. Sędzia trafienie uznał dopiero po analizie VAR i wykluczeniu spalonego.

Po stracie bramki przyjezdni zaatakowali. Wyrównać mógł w 83. minucie Haller, dobrze między słupkami zachował się Leno. Goście atakowali do końca, ale nie dali rady doprowadzić do remisu.

Arsenal FC - West Ham United 1:0 (0:0) 1:0 - Alexandre Lacazette 78'

Arsenal FC: Bernd Leno - Sokratis Papastathopoulos, David Luiz, Pablo Mari, Bukayo Saka - Dani Ceballos, Granit Xhaka - Nicolas Pepe (69' Reiss Nelson), Mesut Oezil (88' Hector Bellerin), Pierre-Emerick Aubameyang - Eddie Nketiah (59' Alexandre Lacazette).

West Ham United: Łukasz Fabiański - Jeremy Ngakia, Issa Diop, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell - Declan Rice, Mark Noble(81' Tomas Soucek) - Jarrod Bowen (90' Robert Snodgrass), Pablo Fornals (87' Felipe Anderson), Michail Antonio - Sebastien Haller.

Żółte kartki: Sokratis (Arsenal) oraz Fornals, Antonio (West Ham).

Sędzia: Martin Atkinson.

* * * Jan Bednarek rozegrał całe spotkanie w barwach Southampton. Drużyna Polaka przez ponad godzinę grała w osłabieniu w potyczce z Newcastle. Świętym do 79. minuty udawało się zachowywać czyste konto. Wówczas gola zdobył Allan Saint-Maximin.

Crystal Palace - Watford FC 1:0 (1:0) 1:0 - Ayew 28'

Sheffield United - Norwich City 1:0 (1:0) 1:0 - Sharp 36'

Southampton FC - Newcastle United 0:1 (0:0) 0:1 - Saint-Maximin 79'

Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 0:0 Burnley FC - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)

1:0 - Wood 13' 1:1 - Alli 50'

Czytaj także: --> Transfery. Borussia Dortmund ustaliła cenę za Jadona Sancho. Wielka kasa za Anglika --> Transfery. Zinedine Zidane chce nowego bramkarza. David de Gea na celowniku Realu Madryt