Bundesliga. Borussia M'gladbach odrobiła straty do Bayernu Monachium. Zatrzymane 1.FC Koeln

Borussia M'gladbach zatrzymała zwycięski marsz 1.FC Koeln. Gospodarze pokonali beniaminka Bundesligi 2:1 i nadal są w grze o mistrzostwo Niemiec.

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii cieszą się z bramki PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Borussii cieszą się z bramki
Trzy poprzednie mecze zespół 1.FC Koeln wygrał. Jeszcze niedawno ekipa z Kolonii była w strefie spadkowej, ale dobra seria sprawiła, że realny jest nawet awans do europejskich pucharów. Zwycięski marsz Kozłów zatrzymała jednak Borussia M'gladbach, która dzięki temu nadal jest w grze o mistrzostwo Niemiec, choć strata do liderującego Bayernu Monachium wynosi 6 punktów.

Borussia prowadzenie objęła w 32. minucie. Breel Embolo wykorzystał podanie Patricka Herrmanna i pokonał bramkarza rywali. Miejscowi chcieli podwyższyć prowadzenie, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. To udało się w 70. minucie, a pomógł w tym Jorge Mere, który skierował piłkę do własnej bramki.

Goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Marka Utha. Dodajmy, że mecz rozegrany został przy pustych trybunach z obawy o rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa.

Borussia M'gladbach - 1.FC Koeln 2:1 (1:0) 1:0 - Breel Embolo 32' 2:0 - Jorge Mere 70' 2:1 - Mark Uth 80'