Premier Liga: lider pokazał moc. Zenit Sankt Petersburg zniszczył zespół Polaków

Piłkarze w Premier Lidze nie zatrzymali się. Zenit Sankt Petersburg nie miał litości i zwyciężył 7:1 z Urałem Jekaterynburg, którego zawodnikami są Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk oraz Maciej Wilusz.

piłkarze Zenita Sankt Petersburg Getty Images / Alexander Demianchuk / Na zdjęciu: piłkarze Zenita Sankt Petersburg
Zenit Sankt Petersburg jest niepokonany od 10 grudnia, kiedy to przegrał mecz w Lidze Mistrzów z Benficą Lizbona. Tylko w lidze rosyjskiej jest nieposkromiony od 28 września. Zenit jest wyraźnym liderem po 22 kolejkach, a jego sobotnia wygrana 7:1 z Urałem Jekaterynburg to 15. w sezonie i na dodatek najwyższa.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Sardar Azmoun. Pers strzelił trzy gole, a przy jeszcze jednym asystował. Dwa trafienia dorzucił Artiom Dziuba i z 13 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Premier Ligi. Po raz pierwszy w Rosji do siatki przeciwnika przymierzył Malcom. Zenit błyskawicznie wypracował sobie przewagę, a w sumie oddał 16 celnych uderzeń przez 90 minut, czyli średnio jedno co sześć minut.

W podstawowym składzie Urała byli Rafał Augustyniak oraz Maciej Wilusz. Ten drugi zszedł z boiska w przerwie. Michał Kucharczyk spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Urał jest po najwyższej przegranej w sezonie na 10. miejscu w tabeli.

Kibice Zenita wywiesili transparent z hasłem "Wszyscy jesteśmy chorzy na piłkę nożną i umrzemy na Zenit". To ich komentarz do zamieszania w światowym futbolu spowodowanego koronawirusem. Na trybunach było ponad 30 tysięcy osób.

Spartak Moskwa zwyciężył 3:1 z FK Orenburg, choć jako pierwszy stracił gola. Przed przerwą Ezequiel Ponce zdążył wyrównać, a w drugiej połowie kluczowym zawodnikiem był Jordan Larsson. Szwed jednego gola strzelił, a przy ostatnim asystował. Spartak zrewanżował się przeciwnikowi za dwie porażki poniesione w 2019 roku i powiększył przewagę nad nim w tabeli z dwóch do pięciu punktów. Stołeczny klub jest na ósmej lokacie.

Komplet punktów wywalczył również Rubin Kazań, który wygrał na wyjeździe 1:0 z Arsenałem Tuła. Przewagi zdobytej przez Żuriko Dawitaszwiliego bronił od 55. minuty w osłabieniu. Rubin przesunął się z przedostatniego miejsca w tabeli ponad strefę spadkową. Ekipa z Kazania zdobyła komplet punktów po raz pierwszy od 5 października.