PKO Ekstraklasa. Kontuzja Łukasza Wolsztyńskiego. Piłkarz Górnika Zabrze zerwał więzadła

Łukasz Wolsztyński przez co najmniej pół roku będzie pauzował z powodu kontuzji. W ostatnim meczu przeciwko Cracovii piłkarz Górnika Zabrze zerwał więzadła krzyżowe.

Łukasz Witczyk
Łukasz Wolsztyński (z prawej) WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Łukasz Wolsztyński (z prawej)
W rozegranym 6 marca meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze i Cracovią (3:2) Łukasz Wolsztyński w 33. minucie opuścił boisko. Poczuł ból w nodze, usiadł na murawie i nie był w stanie kontynuować gry. Jak informuje "Przegląd Sportowy", po przeprowadzeniu dokładnych badań okazało się, że piłkarz śląskiego klubu zerwał więzadła krzyżowe.

Wolsztyńskiego czeka długa przerwa w grze, która wynosić ma co najmniej pół roku. To drugi taki uraz w karierze ofensywnego pomocnika. Poprzednio operację przeszedł we Włoszech, a przeprowadził ją specjalista Pier Paolo Mariani.

Tym razem z racji zagrożenia epidemicznego nie ma takiej możliwości. - Wiadomo, że teraz cały proces leczenia odbędzie się w Polsce. Łukasza czeka około półroczna przerwa w grze - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Górnika, Dariusz Czernik.

W tym sezonie Wolsztyński w PKO Ekstraklasie strzelił dwa gole i zaliczył pięć asyst. Pod tym względem jest najlepszy w drużynie.