Ligue 1: Zwycięstwo Bordeaux

W meczu na szczycie piłkarze Girondins Bordeaux pokonali u siebie AS Nancy 2:1. Bohaterem został <b>Fernando Cavenaghi</b>, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed meczem faworytem byli gospodarze, ale niespodziewanie to goście objęli prowadzenie w 28. minucie, po bramce Monsefa Zerki. Później podopieczni Pablo Correi dali się jednak zepchnąć do defensywy, inicjatywę przejęli gospodarze i w drugiej połowie udało im się odwrócić losy spotkania. Do wyrównania doprowadzili w 53. minucie, kiedy to strzałem głową Gennaro Bracigliano pokonał Cavenaghi. Chwilę później drugą żółtą kartką ukarany został pomocnik AS Nancy Jonathan Brison i gospodarze przez ponad 35 minut grali z przewagą jednego zawodnika. Upragniony cel osiągnęli w 82. minucie, kiedy Cavenaghi zdobył kolejną bramkę. Tym razem 24-letni napastnik wykorzystał rzut karny, podyktowany gdy Chris Malonga sfaulował Johana Micouda. Żyrondyści utrzymali korzystny rezultat do końca spotkania i powiększyli swój dorobek punktowy o kolejne trzy oczka.

Girondins Bordeaux - AS Nancy 2:1 (0:1)

0:1 - Zerka 28'

1:1 - Cavenaghi 53'

2:1 - Cavenaghi (k.) 82'

Girondins Bordeaux: Ramé - Jurietti, Diawara, Chalmé (80' Trémoulinas), Henrique, Diarra (71' Micoud), Fernando, Alonso, Wendel, Cavenaghi, Bellion (79' Chamakh).

AS Nancy: Bracigliano - Puygrenier, André Luiz, Biancalani, Hadji, Bérenguer, Gavanon, Brison, N'Guemo, Zerka (70' Malonga), Fortuné (78' Curbelo).

Żółte kartki: Chalmé, Henrique, Cavenaghi (Bordeaux) oraz Brison, Biancalani, Zerka, Bracigliano, Malonga, N'Guemo (Nancy).

Czerwone kartki: Brison, Biancalani (Nancy).