Bundesliga. Hasan Salihamidzić: Wierzę, że Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera

W niedzielnym meczu 1. FC Union Berlin - Bayern Monachium Robert Lewandowski wznawia pościg za rekordem Gerda Muellera. Polak musi strzelić co najmniej 15 bramek w dziewięciu meczach.

Robert Czykiel
Na zdjęciu od lewej: Hasan Salihamidzić i Robert Lewandowski Getty Images / A. Hassenstein/FC Bayern / Na zdjęciu od lewej: Hasan Salihamidzić i Robert Lewandowski
W sobotę rusza niemiecka Bundesliga po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Fani Bayernu Monachium muszą jednak czekać do niedzieli. Wtedy Bawarczycy zagrają na wyjeździe z Unionem Berlin. To bardzo ważny mecz dla Roberta Lewandowskiego.

Polski napastnik do tej pory strzelił 25 bramek. "Lewy" ma szansę zapisać się w historii. Brakuje mu 15 goli, by dogonić Gerda Muellera, który w jednym sezonie zdołał strzelić 40 bramek. W Bayernie wierzą, że mu się to uda.

- Cały czas obserwuję go na treningach i jest w tak dobrym nastroju, jak przedtem. To była długa przerwa dla nas wszystkich, ale oczywiście wierzę, że Robert pobije rekord. Byłoby dobrze, gdyby od razu nabrał pewności siebie, strzelając jednego lub dwa gole - komentuje w "Bildzie" dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić.

Były piłkarz dodał, że zespół dobrze przepracował ostatni okres i wszyscy już nie mogą się doczekać wznowienia sezonu. Hasan Salihamidzić przyznał, że w niedzielę zadowoli go nawet skromne zwycięstwo.

Mecz 1. FC Union Berlin - Bayern Monachium odbędzie się w niedzielę 17 maja o godzinie 18:00. Transmisja na żywo w Canal+ Sport.