2. Bundesliga: Holstein Kiel - VfB Stuttgart: pięć goli, wykluczenia i emocje. Goście znów rozczarowali na wyjeździe

Trwa wyjazdowa niemoc Marcina Kamińskiego i jego kolegów. VfB Stuttgart w 27. kolejce 2. Bundesligi przegrał na wyjeździe z Holsteinem Kiel 2:3. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało.

Krzysztof Sędzicki
Nicolas Gonzalez (z lewej) oraz Johannes van den Bergh PAP/EPA / STUART FRANKLIN / Na zdjęciu: Nicolas Gonzalez (z lewej) oraz Johannes van den Bergh
Stuttgart bardzo chce powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Na razie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale w tym sezonie piłkarze trenera Pellegrino Matarazzo psują sobie bilans meczami wyjazdowymi. Z 45 zdobytych punktów, tylko 14 udało im się uzbierać w spotkaniach poza Mercedes-Benz Arena. Oczywiście sytuacja związana z koronawirusem sprawia, że własnych kibiców na obiektach nie będzie mieć nikt do końca sezonu, ale statystyka dla drużyny z południa Niemiec nie jest pozytywna.

I to właśnie goście rzucili się na rywali już od pierwszej minuty, w której wywalczyli rzut rożny. Pierwsze kilka minut z obu stron było bardzo chaotyczne, ale jednocześnie grane na dużej intensywności. Tyle, że to miejscowi wyszli na prowadzenie. Do długiej, wysokiej piłki zagrywanej z własnego pola karnego wybiegł Emmanuel Iyoha, który okazał się szybszy od Marcina Kamińskiego i pokonał Gregora Kobela.

Od tej pory gra się nieco uspokoiła, ale to Stuttgart był stroną dominującą i co chwilę próbował zagrozić bramce świetnie dysponowanego Ioannisa Geliosa. Ciągle drogi do bramki szukali Mario Gomez czy Nicolas Gonzalez. Strzały były albo blokowane, albo odbijane przez bramkarza Holstein Kiel.

Pod koniec pierwszej połowy sytuacja przyjezdnych skomplikowała się jeszcze bardziej, bo w ciągu trzech minut dwie żółte kartki złapał Daniel Didavi, po którym wyraźnie widać było frustrację sytuacją na boisku. VfB musiał więc całą drugą połowę rozegrać w dziesięciu.

W przerwie Gomeza zmienił Hamadi Al Ghaddioui i był bardzo niewygodnym do pilnowania piłkarzem. W 57. minucie został sfaulowany w polu karnym przez Geliosa, a chwilę później z jedenastu metrów nie pomylił się Nicolas Gonzalez. Zadanie, które jeszcze kilka minut temu wydawało się niezwykle trudne, okazało się osiągalne dla gości.

Kilończycy w ostatnim kwadransie wyprowadzili dwa ciosy. Najpierw rezerwowy Jannik Dehm dobił strzał Muehlinga, a chwilę później piłkarze trenera Ole Wernera wykorzystali prezent od wprowadzonego kilka minut wcześniej Roberto Massimo, który chciał podać piłkę do własnego bramkarza, ale ją stracił i z tego zrodziła się trzecia bramka dla Holstein Kiel.

Stuttgart nie zamierzał się poddawać i w 86. minucie Silas Wamangituka wykorzystał podanie w uliczkę Wataru Endo, po czym skierował piłkę do siatki. Goście byli też bliscy szansy na wyrównanie. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Philipp Fotster, lecz arbiter nie podyktował jedenastki, a za protesty żółtą kartkę ujrzał trener Materazzo.

Stuttgart przegrał na wyjeździe trzeci raz z rzędu i tym samym nie wykorzystał okazji, by dogonić Hamburgera SV, który w meczu na szczycie 2. Bundesligi zremisował bezbramkowo z Arminią Bielefeld.

Holstein Kiel - VfB Stuttgart 3:2 (1:0)
1:0 - Emmanuel Iyoha 7'
1:1 - Nicolas Gonzalez 59' - z karnego
2:1 - Jannik Dehm 78'
3:1 - Lion Lauberbach 79'
3:2 - Silas Wamangituka 86'

Czerwona kartka: Didavi (45' - za drugą żółtą)