Tabela Bundesligi. Wymęczone zwycięstwa Bayernu Monachium oraz Borussii Dortmund

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALEXANDER HASSENSTEIN / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
PAP/EPA / ALEXANDER HASSENSTEIN / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium

Bayern Monachium coraz bliżej mistrzostwa Niemiec. Bawarczycy nie bez problemów pokonali u siebie Borussię Moenchengladbach 2:1. Wymęczone zwycięstwo zanotowali także piłkarze Borussii Dortmund. Zobacz aktualną tabelę Bundesligi.

Podopieczni Hansiego Flicka musieli poradzić sobie bez pauzujących za nadmiar żółtych kartek Roberta Lewandowskiego oraz Thomasa Muellera. Przez długi czas na Allianz Arena utrzymywał się wynik 1:1, ale decydujący głos należał do gospodarzy. W 86. minucie kapitalne podanie z prawego skrzydła Benjamina Pavarda wykończył wbiegający Leon Goretzka, zapewniając Bawarczykom cenne trzy punkty. Bayern może świętować mistrzostwo Niemiec już po najbliższej kolejce spotkań. Warunek jest jeden - zwycięstwo w wyjazdowym meczu przeciwko Werderowi Brema (wtorek, 16 czerwca godz. 20:30).

Na drugiej pozycji umocniła się Borussia Dortmund. Ekipa z Zagłębia Ruhry zwycięstwo nad Fortuną Duesseldorf zapewniła sobie dopiero w 95. minucie, po bramce Erlinga Haalanda. Całe zawody w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek. Dawid Kownacki całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Praktycznie pewne spadku do 2.Bundesligi jest SC Paderborn 07. Zespół prowadzony przez Steffena Baumgarta został rozbity na własnym stadionie przez również walczący o utrzymanie Werder Brema 1:5.

W meczu drużyn, które nie miały na swoim koncie zwycięstwa po wznowieniu rozgrywek, 1.FC Union Berlin wygrał na RheinEnergie Stadion z miejscowym 1.FC Koeln 2:1. Całe spotkanie w ekipie beniaminka rozegrał Rafał Gikiewicz.

18 SC Paderborn 07 34 4 8 22 37:74 20

Czytaj także: - Bundesliga. Fortuna - Borussia: dramat gospodarzy. Zespół Piszczka wygrał po golu w ostatniej akcjiBundesliga. Krzysztof Piątek z golem, ale Hertha Berlin rozbita przez Eintracht Frankfurt

Czy Bayern Monachium już w kolejnej kolejce zapewni sobie mistrzostwo Niemiec?