Premier League: Manchester United wygrał wysoko. Anthony Martial z hat-trickiem

Siedem minut wystarczyło Manchesterowi United na objęcie prowadzenia w meczu z Sheffield United. Później nie tracił kontroli nad wydarzeniami i zwyciężył 3:0. Hat-trickiem popisał się Anthony Martial.

piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Michael Regan/NMC/Pool / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Manchester United jest niepokonany już od 13 meczów. Passa zespołu Ole Gunnara Solskjaera rozpoczęła się od zwycięstwa w Pucharze Anglii z trzecioligowym Tranmere Rovers, a później zwyżka formy przełożyła się na pozytywne wyniki w Premier League i w Lidze Europy. W tabeli ekipa z Old Trafford umacnia się na piątym miejscu i jeszcze nie traci nadziei na dostanie się do Ligi Mistrzów.

Do podziału punktów doszło w listopadzie w meczu Manchesteru United w Sheffield. Konfrontacja dostarczyła dużo wrażeń. The Blades prowadzili 2:0, przegrywali 2:3, po czym ustalili wynik na 3:3. Do rewanżu doszło w środę, a przed nim drużyny dzieliły tylko dwa punkty w tabeli.

Tym razem konfrontacja nie była wyrównana i nieobliczalna. Już pierwsza połowa nie była barwna i przepełniona zwrotami akcji. Manchester United przeważał, potrafił w odpowiednich momentach przyspieszyć i udokumentować wrażenia wizualne golami. To, że komplet punktów pozostanie na Old Trafford, nie podlegało wątpliwości.

Najważniejszym piłkarzem był Anthony Martial, który podsumował strzałem z dogodnej pozycji dwie eleganckie akcje Manchesteru United. 1:0 zrobiło się w 7. minucie, 2:0 w 44. minucie, a asystami podzielili się Marcus Rashford oraz Aaron Wan-Bissaka

Długimi fragmentami piłka sunęła tylko po połowie Sheffield United. Przyjezdni nie chcieli opuszczać bezpiecznych pozycji, a że ich ofensywa po restarcie Premier League nie wygląda dobrze, to nieliczni angażowani do ataków piłkarze nie zrobili krzywdy Manchesterowi United. Ekipa Ole Gunnara Solskjaera kontrolowała wydarzenia na murawie i pewnym krokiem przybliżała się do sukcesu.

W 74. minucie Anthony Martial skompletował hat-tricka i tym samym podwyższył prowadzenie Manchesteru United na 3:0. Ponownie podawał Marcus Rashford, a w akcji bramkowej przydał się także Bruno Fernandes. Główne liczby Martiala w tym sezonie to 14 goli oraz trzy asysty. W rankingu snajperów Premier League dogonił dotychczas najlepszego kompana z zespołu Rashforda.