Zażarta walka w "kanadyjce". Najlepsi I-ligowcy 28. kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Łukasz Grzeszczyk
Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Łukasz Grzeszczyk

Dwóch piłkarzy przekroczyło w miniony weekend 20 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej Fortuna I ligi. Lider Łukasz Grzeszczyk oraz wicelider Bartosz Nowak ponownie są w najlepszej jedenastce. Sporo też zawodników z klubów walczących o utrzymanie.

Łukasz Załuska (Miedź Legnica, 3*)

Jeżeli któryś z zawodników Miedzi Legnica jest ostatnio w dobrej formie, jest to właśnie Łukasz Załuska. W zakończonym bezbramkowym remisem meczu z Wartą Poznań nie było wielu akcji podnoszących ciśnienie, mimo to rutyniarz nie stracił koncentracji. W pierwszej połowie zatrzymał piłkę po strzale Jakuba Kiełba, a w ostatnim kwadransie popisał się robinsonadą po uderzeniu z linii pola karnego.

* - liczba nominacji do "11" kolejki [nextpage]

Aleksander Komor (Podbeskidzie Bielsko-Biała, 2)

Sporo udanych interwencji w wygranym 2:0 meczu ze Stomilem Olsztyn. Początek jeszcze nerwowy, ale później w duecie z Kornelem Osyrą radzili sobie solidnie. Ekipa z Warmii miała tylko jedną stuprocentową sytuację podbramkową przez 90 minut. Aleksander Komor zatrudnił też jednym strzałem bramkarza rywali.

[nextpage]

Miłosz Trojak (Odra Opole, 2)

Odra wygrała 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec i to jej kolejna cegiełka do utrzymania się na zapleczu PKO Ekstraklasy. Cała formacja defensywna znalazła sposób na powstrzymanie lidera klasyfikacji strzelców Fabiana Piaseckiego. Skuteczniejszy od niego był między innymi Miłosz Trojak, który zdobył drugą bramkę w sezonie. [nextpage]

Mateusz Bodzioch (Stal Mielec, 2)

Stal przesunęła się ponownie na miejsce premiowane awansem do PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwu 2:0 w hitowym meczu z Radomiakiem. Pierwszego gola po zaledwie kilku minutach strzelił Mateusz Bodzioch, który wygrał walkę w polu karnym beniaminka po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rzutu rożnego. W defensywie pracował bez zarzutu. [nextpage]

Łukasz Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała, 3)

Lider długo nie przebijał się przez zdyscyplinowaną defensywę Stomilu Olsztyn w wygranym 2:0 meczu. Głównie akcje Łukasza Sierpiny pomogły w rozerwaniu bloku obronnego. Po jego wstrzeleniu gola samobójczego zdobył Mateusz Bondarenko. Wykonał też między innymi celną wrzutkę na głowę Filipa Laskowskiego, której młodzieżowiec nie wykorzystał.

Bartosz Nowak (Stal Mielec, 9)

Stały bywalec jedenastek kolejki. W wygranym 2:0 meczu z Radomiakiem w jednej akcji sprowokował do faulu na czerwoną kartkę Cezarego Misztę oraz wywalczył rzut karny. Na dodatek kilka minut później sam wykorzystał jedenastkę. W klasyfikacji kanadyjskiej ligi lider Stali ma 21 punktów. Jego liczby to 11 goli oraz 10 asyst. [nextpage]

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, 4)

Bartosz Nowaka w klasyfikacji kanadyjskiej wyprzedza jedynie Łukasz Grzeszczyk, który dziewięć goli zdobył, a przy 13 asystował. To daje mu 22 punkty. Pomocnik zespołu z Tychów w wygranym 4:2 meczu z Olimpią Grudziądz wcielił się w rolę egzekutora i oddał dwa uderzenia do bramki beniaminka. To on dał drużynie sygnał do ataku. [nextpage]

Adrian Małachowski (GKS Bełchatów, 1)

Brunatni nie zamierzają spędzać dużo czasu w strefie spadkowej na zapleczu PKO Ekstraklasy. Uciekli z niej dzięki zwycięstwu 4:2 z Wigrami Suwałki. Adrian Małachowski zagrał pierwsze skrzypce w drugiej linii. Asystował przy jednej z bramek Patryka Winsztala, a także pokonał golkipera rywali uderzeniem z rzutu karnego.

Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice, 1)

Puszcza jest absolutnym postrachem w meczach wyjazdowych. Podopieczni Tomasza Tułacza podbili kolejny stadion. Tym razem zwyciężyli 3:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. W pierwszej połowie spisali się bardzo dobrze, po przerwie poradzili sobie z naporem przeciwnika. W ofensywie brylował Hubert Tomalski, który asystował przy golach Jewhena Radionowa i Bartosza Żurka. [nextpage]

Janusz Surdykowski (Chojniczanka, 1)

Sytuacja zespołu z Chojnic w walce o utrzymanie jest krytyczna, mimo to ten próbuje do końca bić się o pozostanie w lidze. W wygranym 3:1 meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie dwa gole zdobył Janusz Surdykowski. Potrzebował na to mniej niż kwadransa. Przerwał tym samym swoją niemoc strzelecką. [nextpage]

Arkadiusz Piech (Odra Opole, 2)

Weteran wyregulował celownik i rozstrzelał się. W wygranej 3:1 konfrontacji z Zagłębiem Sosnowiec uznane zostały dwa uderzenia Arkadiusza Piecha do bramki. Szczególnie drugie trafienie było efektowne i poprzedzone brawurowym rajdem. W Odrze nie ma obecnie skuteczniejszego zawodnika. Były Legionista dogonił w rankingu snajperów dotychczas najlepszego spośród opolan Krzysztofa Janusa.