Serie A: remis w Bolonii. Łukasz Skorupski i Sebastian Walukiewicz zagrali. Inter Mediolan zdemolował rywala

Łukasz Skorupski i Sebastian Walukiewicz wystąpili w zakończonym remisem 1:1 meczu Bologna FC z Cagliari Calcio. Aż 6:0 zwyciężył Inter Mediolan z Brescią Calcio.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Zarówno o piłkarzach Bologna FC, jak i Cagliari Calcio mówi się Rossoblu. Łączy ich również to, że na zakończenie czerwca przerwały pasmo niepowodzeń i zwyciężały. Ponadto oba kluby mają jednego Polaka w kadrze. Łukasz Skorupski i Sebastian Walukiewicz zagrali w środę na Stadio Renato dall'Ara od początku meczu.

Piłkarze z Bolonii nie przegrali z zespołem z Sardynii u siebie od stycznia 2010 roku. W pierwszej połowie byli bliżej objęcia prowadzenia. W 40. minucie Rodrigo Palacio nie wykorzystał dośrodkowania Gary'ego Medela i spudłował z bliska. Skuteczniejszy był Musa Barrow, który strzelił na 1:0 na zakończenie ostatniej akcji przed przerwą. Gambijczyk popisał się rajdem, a Walukiewicz i spółka bronili niezgrabnie.

W 46. minucie Łukasz Skorupski w ogóle nie bronił i tylko podniesieniem ręki zawiadował spalonego. Giovanni Simeone wykorzystał ten brak reakcji i oddał strzał z bliska na 1:1 do odsłoniętej bramki. Polak tradycyjnie nie zachował czystego konta. W 65. minucie Walukiewicz został zmieniony i nie zobaczył już z ławki rezerwowych żadnego gola.

Inter Mediolan miał obowiązek odpowiedzieć w meczu z najgorszą w lidze Brescią Calcio na zwycięstwa 3:1 Juventusu FC z Genoą CFC i 2:1 Lazio z Torino FC. Nerazzurri prowadzili 2:0 już po 20 minutach, a Alexis Sanchez, grający zamiast Romelu Lukaku, strzelił gola, a przy dwóch innych asystował. Popisowa w wykonaniu reprezentanta Chile partia zakończyła się rezultatem 6:0. W końcówce najwięcej do powiedzenia na boisku miał Christian Eriksen.

29. kolejka Serie A:

Bologna FC - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
1:0 - Musa Barrow 45'
1:1 - Giovanni Simeone 46'

Inter Mediolan - Brescia Calcio 6:0 (3:0) 1:0 - Ashley Young 5' 2:0 - Alexis Sanchez (k.) 20' 3:0 - Danilo D'Ambrosio 45' 4:0 - Roberto Gagliardini 52' 5:0 - Christian Eriksen 83' 6:0 - Antonio Candreva 88'

20 SPAL 38 5 5 28 27:77 20

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski zachowa czyste konto w minimum jednym meczu pozostałym do końca sezonu?