USA. Turniej MLS rozpoczęty. Piłkarze wyrazili poparcie dla ruchu Black Lives Matter (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Piłkarze wyrazili poparcie dla ruchu Black Lives Matter
YouTube / / Piłkarze wyrazili poparcie dla ruchu Black Lives Matter

W kompleksie Walt Disney World nieopodal Orlando rozpoczął się turniej wszystkich 26 drużyn z Major League Soccer. Rozgrywki pod hasłem "MLS is Back Tournament" zainaugurował mecz Orlando City z Interem Miami.

Turniej jest wznowieniem sezonu ligowego, który 12 marca po dwóch kolejkach został przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Zespoły zostały podzielone na 6 grup. Ich zwycięzcy, ekipy z drugich miejsc, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc awansują do fazy pucharowej (1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał).

Przed pierwszym meczem turnieju, pomiędzy Orlando City i Interem Miami, piłkarze wyrazili swoje poparcie dla ruchu Black Lives Matter, który walczy z przemocą wobec osób czarnoskórych. Zawodnicy unieśli ku górze zaciśnięte pięści (symbol BLM) oraz uklękli na jedno kolano.

W pierwszym meczu turnieju Orlando City pokonało Inter Miami 2:1, a zwycięskiego gola zdobył w 97. minucie gry Nani.

Triumfator turnieju na Florydzie uzyska prawo gry w Lidze Mistrzów CONCACAF w 2021 r. Wyniki z meczów fazy grupowej zostaną wliczone do sezonu regularnego. Finał odbędzie się 11 sierpnia.

Czytaj także:  Serie A. Fiorentina - Cagliari. Dobry mecz Bartłomieja Drągowskiego. Polak zebrał sporo pochwał >> Kamil Wilczek w końcu się przełamał. Pierwszy gol Polaka w Turcji >>