La Liga: Sevilla FC przybliża się do Ligi Mistrzów. Popisała się pościgiem w Bilbao

Sevilla FC musiała chronić się przed pierwszą od 9 lutego porażką w La Lidze. W meczu z Athletikiem Bilbao straciła pierwszego gola, lecz mimo to wygrała 2:1. To istotne zwycięstwo w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów.

piłkarze Sevilli Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: piłkarze Sevilli
Athletic Bilbao przypomniał, że na Estadio San Mames potrafi zawiesić wysoko poprzeczkę. Zespół z Kraju Basków prowadzi 1:0 dzięki strzałowi Andera Capy w 28. minucie. Pościg Sevilli FC wydarzył się w drugiej połowie, a kluczowym zawodnikiem wieczoru okazał się Ever Banega, który wyrównał i asystował przy trafieniu na 2:1 Munira El Haddadiego. W takich okolicznościach klub z Andaluzji umocnił się na czwartym miejscu w tabeli, a Benega jest pierwszym od blisko dekady zawodnikiem Sevilla FC, który w sezonie strzelił więcej niż jednego gola z rzutu wolnego.

Real Mallorca zdobył bramki na wagę zwycięstwa 2:0 z Levante UD w ostatnich minutach obu połów. Cucho Hernandez główkował celnie po dośrodkowaniu Alejandro Pozo z prawego skrzydła. Takefusa Kubo sam rozpoczął i podsumował akcję bramkową, która rozpoczęła się finezyjnie, a zakończyła niechlujnie, ale najważniejsze dla klubu z Wysp Kanadyjskich, że okazała się skuteczna. Real Mallorca ma jeszcze szansę na utrzymanie się w La Lidze.

W meczu SD Eibar z CD Leganes padł remis 0:0. W pierwszej połowie przyjezdni byli blisko objęcia prowadzenia dzięki strzałowi z kilkunastu metrów, jednak zasłonięty Marko Dmitrović interweniował z wyczuciem. W końcówce spotkania bramkarz Eibaru nie dał się zaskoczyć głębokim dośrodkowaniem. Przez 90 minut były zaledwie dwa celne uderzenia, więc trudno dziwić się wynikowi.

20 Espanyol Barcelona 38 5 10 23 27:58 25

Czy Sevilla FC pozostanie do końca sezonu na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów?