Serie A: Inter Mediolan wygrał z Torino FC. Piłkarze ofensywni naprawili kuriozalny błąd bramkarza

Inter Mediolan stracił kuriozalnego gola po błędzie Samira Handanovicia. W drugiej połowie nie potrzebował dużo czasu na przeprowadzenie pościgu i głównie dzięki Alexisowi Sanchezowi oraz Lautaro Martinezowi zwyciężył 3:1 z Torino FC.

radość piłkarzy Interu Getty Images / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu
W minionym tygodniu można było przeczytać artykuły poddające w wątpliwość pozostanie Antonio Conte w Interze Mediolan na następny sezon. Takie informacje we włoskich mediach trzeba traktować z pewnym dystansem, ale samo prowadzenie takich spekulacji, bez narażenia się na śmieszność pokazuje, że budowa zespołu przez Conte nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami.

W poniedziałek Inter zmierzył się na własnym stadionie z Torino FC. Za nim były nierówne mecze. Odpadł w półfinale Pucharu Włoch, a w Serie A zdobył 11 z możliwych 18 punktów. Niepowodzenia w lidze postawiły pod znakiem zapytania zdobycie przez Inter medali mistrzostw Włoch.

Inter miał możliwość odniesienia dwóch zwycięstw z Toro w jednym sezonie po raz pierwszy od 2008 roku. Pierwsza połowa rewanżu nie zapowiadała sukcesu, a gol na 1:0 dla gości został sprezentowany przez Samira Handanovicia. Z reguły pewny Słoweniec chciał złapać piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, tyle że zachował się jak sztubak i wypuścił ją pod nogi Andrei Belottiego. Reprezentant Włoch musiał to wykorzystać.

Belotti strzelił gola w szóstym meczu Serie A z rzędu. W nowej historii klubu takim samym wyczynem popisało się tylko dwóch zawodników: Ruggiero Rizzitelli w 1995 roku oraz Ciro Immobile w 2014 roku.

Inter obudził się w przerwie i nie potrzebował dużo czasu w drugiej połowie na odwrócenie wyniku. W 47. minucie było 0:1, a w 51. minucie już 2:1. Eleganckie akcje bramkowe zakończyli Ashley Young po asyście Lautaro Martineza i Diego Godin po zgraniu Alexisa Sancheza. Powtarzał się scenariusz z poprzedniego meczu Nerazzurrich z Hellasem Werona i tylko finału oczekiwali lepszego niż w poprzednim tygodniu, kiedy zremisowali 2:2 na Stadio Marcantonio Bentegodi.

Mediolańczycy nauczyli się czegoś w Weronie i nie powtórzyli błędu. W 61. minucie Lautaro Martinez strzelił gola na 3:1 po podaniu najlepszego na boisku Alexisa Sancheza. Argentyńczyk łączony z FC Barcelona trafił do bramki przeciwnika w Serie A dopiero po raz drugi od początku lutego. W 84. minucie Lautaro został zmieniony na Christiana Eriksena, a w ogóle nie zagrał z powodu urazu Romelu Lukaku.

Inter Mediolan - Torino FC 3:1 (0:1)
0:1 - Andrea Belotti 17'
1:1 - Ashley Young 49'
2:1 - Diego Godin 51'
3:1 - Lautaro Martinez 61'

Inter: Samir Handanović - Diego Godin (76' Milan Skriniar), Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Danilo D'Ambrosio (71' Cristiano Biraghi), Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović, Ashley Young (71' Antonio Candreva) - Borja Valero - Lautaro Martinez (84' Christian Eriksen), Alexis Sanchez

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Nicolas N'Koulou, Bremer - Lorenzo De Silvestri (64' Wilfried Singo), Soualiho Meite (64' Sasa Lukić), Tomas Rincon, Cristian Ansaldi (64' Alejandro Berenguer), Ola Aina - Simone Verdi (76' Vincenzo Milico), Andrea Belotti

Żółte kartki: Godin, Brozović, Sanchez, D'Ambrosio, Biraghi (Inter) oraz Aina, Meite, De Silvestri (Torino)