Turcja. Bolesna porażka drużyny Pazdana i Łukasika. Ankaragucu spadło z Super Lig

Ankaragucu przegrało w niedzielę z Antalyasporem 0:1 i tym samym na kolejkę przed końcem rozgrywek spadło z Super Lig. Całe spotkanie rozegrał Michał Pazdan.

Mateusz Kozanecki
Michał Pazdan Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Michał Pazdan
Przed rozegraniem spotkania Ankaragucu miało jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w Super Lig. Konieczne było jednak zwycięstwo w niedzielnym meczu z Antalyasporem.

W wyjściowej "11" gospodarzy znalazło się aż trzech Polaków - Michał Pazdan, Daniel Łukasik i Konrad Michalak. Pierwszy z nich spędził na boisku 90 minut, otrzymał także żółtą kartkę.

Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 90. minucie goście strzelili bramkę, ale analiza VAR wykazała, że została zdobyta w sposób nieprawidłowy.

Kilka chwil później Antalyaspor przeprowadził udaną akcję. Fredy posłał podanie do Jahovicia, a ten bez większych problemów pokonał bramkarza rywali.

Ankaragucu przegrało 0:1 i stało się jasne, że zespół pożegna się z rozgrywkami tureckiej ekstraklasy. Do bezpiecznego miejsca drużyna Polaków traci sześć punktów. W ostatniej kolejce (26 lipca) Ankaragucu na wyjeździe zagra z Denizlisporem.