Puchar Anglii. Manchester United - Chelsea. Poważny uraz Erica Bailly'ego. Został przewieziony do szpitala

Eric Bailly podczas meczu Manchesteru United z Chelsea Londyn zderzył się głową z Harry'm Maguire'em. Iworyjczyk w końcówce 1. połowy musiał opuścić boisko. Jego uraz okazał się poważny, a obrońcę ze stadionu przewieziono do szpitala.

Waldemar Ossowski
Na zdjęciu w środku: Eric Bailly PAP/EPA / Alastair Grant/NMC/Pool / Na zdjęciu w środku: Eric Bailly
Bailly chwilę po zderzeniu głowami z kolegą z drużyny chciał kontynuować grę, ale stracił równowagę. Z boiska zszedł jeszcze o własnych siłach.

Piłkarzem szybko zajął się sztab medyczny Manchesteru United. 26-latkowi podano tlen oraz umieszczono go na noszach. Następnie został przetransportowany do szpitala.

W związku z urazem Iworyjczyka mecz przerwano niemal na 10 minut. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Manchesteru odniósł się do tej sytuacji.

- Tak, Eric jest teraz w szpitalu i przechodzi wszystkie rutynowe badania. Nie rozmawiałem o tym jeszcze z lekarzem - powiedział Ole Gunnar Solskjaer. - To zdarzenie miało duży wpływ na naszą grę. Eric grał dobrze i straciliśmy gola zaraz po wznowieniu meczu, to było rozczarowujące.

Manchester United przegrał 1:3 z Chelsea FC w półfinale Pucharu Anglii. Honorowe trafienie dla Czerwonych Diabłów zdobył z rzutu karnego w 85. minucie Bruno Fernandes.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)