Dwanaście lat minęło jak jeden dzień. Tak Robert Lewandowski zdobył debiutanckiego gola w Ekstraklasie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

8 sierpnia 2008 roku Robert Lewandowski zdobył debiutanckiego gola w polskiej Ekstraklasie. Zrobił to w wyjątkowym stylu - przy pomocy pięty. Od razu zachwycił Polskę.

Swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie zdobył na inaugurację sezonu 2008/09. Wówczas jego Lech Poznań podejmował GKS Bełchatów. "Lewy" zameldował się na boisku w 62. minucie, zastępując Dimitrije Injaca. Pięć minut później wpisał się na listę strzelców. Było to trafienie na 2:1.

Robert Lewandowski debiutanckiego gola w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej strzelił po podaniu Tomasza Bandrowskiego. Piłkę do siatki rywali skierował w świetnym stylu - przy użyciu pięty.

W kolejnych minutach spotkanie ułożyło się po myśli bełchatowian. Najpierw wyrównał Tomasz Wróbel, a później gola samobójczego zanotował Luis Henriquez. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 3:2.

W sobotę mija 12 lat od debiutanckiego trafienia "Lewego" w Ekstraklasie. Ogółem w tych rozgrywkach obecny reprezentant Polski zdobył 32 bramki w 58 występach.

Wielu ekspertów wytyka Lewandowskiemu, że brakuje mu triumfu w Lidze Mistrzów. Niewykluczone, że w tym sezonie się to zmieni. W sobotę "Lewy" i spółka mogą wykonać kolejny krok w drodze po ten sukces.

O godz. 21:00 Bayern Monachium rozpocznie rewanżowy pojedynek w ramach 1/8 finału LM z Chelsea FC (transmisja: Polsat Sport Premium 1). W pierwszym spotkaniu monachijczycy odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0. Mają więc solidną zaliczkę.

[b]Zobacz, jak Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola w Ekstraklasie:

[/b] Czytaj także: - Co za deklaracja Jessiki Lopes! Jeśli Chelsea wygra Ligę Mistrzów, ona rozbierze się do naga - Wojciech Szczęsny nie był bezbłędny. Zobacz noty dla Polaka