Liga Mistrzów. FC Barcelona - SSC Napoli. Quique Setien nie boi się Bayernu. "Jesteśmy tak samo dobrzy"

Quique Setien w końcu ma powody do radości. W 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała SSC Napoli (3:1), a w kolejnej rundzie zagra z wielkim Bayernem Monachium. - Dla obu drużyn będzie to bardzo trudny mecz - mówi opiekun Blaugrany.

Jakub Artych
 Quique Setien Getty Images / Salado/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Quique Setien
Brak mistrzostwa Hiszpanii sprawił, że pozycja Quique Setiena na Camp Nou zdecydowanie osłabła. Hiszpańska prasa nie ma wątpliwości, że tylko zwycięstwo w Lidze Mistrzów uratuje jego posadę. W sobotę 61-latek odgonił od siebie czarne chmury, gdyż FC Barcelona po świetnej pierwszej połowie wyeliminowała SSC Napoli (3:1).

- Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie podobnie. Drużyna zagrała dobrze i zasłużyła na zwycięstwo - cieszy się Setien, który nie przejmuje się słabszą drugą połową. - Po przerwie Neapol był bardziej aktywny, jednak nie pozwoliliśmy mu na wiele - dodaje, cytowany przez dziennik "Marca".

Hiszpańskie media pieją z zachwytu nad Lionelem Messim, który rozegrał kolejny genialny pojedynek. W drugiej połowie Argentyńczyk wyraźnie cierpiał, ale szkoleniowiec Barcelony uspokaja, że to nic poważnego. - Wszystko wygląda w porządku. To było bolesne uderzenie, ale nic nie wskazuje, żeby był jakiś większy problem - mówi Setien.

W ćwierćfinale FC Barcelona zagra z rozpędzonym Bayernem Monachium, który w świetnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec, a potem w 1/8 Champions League rozprawił się z Chelsea FC. W kapitalnej formie jest m.in Robert Lewandowski, który po ostatnim meczu zebrał świetne oceny (zobacz więcej).

- Na tym etapie rozgrywek wszyscy rywale są mocni. Dla obu drużyn będzie to bardzo trudny mecz. Bayern to ciężki przeciwnik, ale pamiętajmy, że my też takim jesteśmy - dodaje Setien.

Na wszystkie pozostałe mecze Liga Mistrzów przenosi się do Lizbony. W ćwierćfinale Bayern zmierzy się z FC Barcelona. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje jeden mecz. Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 sierpnia, o godz. 21:00.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Która drużyna jest obecnie w lepszej formie?