II liga: Stal Rzeszów wygrała nerwowy mecz. Motor Lublin bez punktów w debiucie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: kibice Motoru Lublin
WP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: kibice Motoru Lublin

Stal Rzeszów, KKS 1925 Kalisz oraz Bytovia Bytów wygrali na własnym stadionie. Passy gospodarzy nie potrafił kontynuować Motor Lublin, który w pierwszym meczu po powrocie na szczebel centralny przegrał 1:2 ze Zniczem Pruszków.

Stal Rzeszów rywalizowała do ostatniego dnia poprzedniego sezonu. Ostatecznie beniaminkowi nie udało się wywalczyć awansu na zaplecze PKO Ekstraklasy. Zabrakło detali, ponieważ derby z Resovią w finale barażów rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Po krótkim odpoczynku Stal wygrała 2:1 z Górnikiem Polkowice w nerwowym pojedynku. Rozstrzygnęła go w 88. minucie, choć przegrywała, a przeciwnik miał w ostatnim kwadransie rzut karny. Wiktor Kaczorowski obronił strzał Mariusza Szuszkiewicza, a niewiele później Wojciech Reiman zademonstrował, jak należy skutecznie wykonać jedenastkę.

Kacper Sezonienko staje przed trudnym zadaniem. Młody napastnik wypożyczony z Lechii Gdańsk ma zastąpić Karola Czubaka w Bytovii Bytów. Początki są obiecujące, ponieważ Sezonienko strzelił dwa gole na wagę zwycięstwa 2:0 z Olimpią Grudziądz. Z dubletu cieszył się już w 40. minucie. Bytovia przystąpiła do odbudowy twierdzy po porażkach poniesionych u siebie w barażach o awans i w Fortuna Pucharze Polski.

Takim samym wynikiem 2:0 zakończył się mecz w Kaliszu. Różnica była taka, że KKS 1925 strzelił gole Błękitnym Stargard nie w pierwszej, a w drugiej połowie. Beniaminek potrzebował trochę czasu, żeby rozpracować obronę przeciwnika, ale kiedy wreszcie to zrobił, dał pokaz kontrolowania meczu i konsekwentnej gry w obronie. W zasadzie ani przez sekundę nie zapachniało wyrównaniem, a w doliczonym czasie podopieczni Ryszarda Wieczorka podsumowali spotkanie drugim trafieniem.

Znicz Pruszków przeprowadził zwycięskie tournee po arenach zeszłorocznych mistrzostw świata U-20. W ostatnim meczu poprzedniego sezonu wygrał z Widzewem Łódź, a w sobotę pokonał 2:1 Motor Lublin. Beniaminek dostał mocne ciosy w pierwszej połowie i choć poderwał się do pościgu, było go stać wyłącznie na trafienie kontaktowe. Jeszcze w doliczonym czasie Krzysztof Ropski miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale punkty uratował gościom Piotr Misztal.

1. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - Górnik Polkowice 2:1 (0:1) 0:1 - Mateusz Baszak 43' 1:1 - Krystian Pieczara 59' 2:1 - Wojciech Reiman (k.) 88'

Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0) 1:0 - Kacper Sezonienko 20' 2:0 - Kacper Sezonienko 40'

KKS 1925 Kalisz - Błękitni Stargard 2:0 (0:0) 1:0 - Robert Tunkiewicz 63' 2:0 - Mateusz Majewski 90'

Motor Lublin - Znicz Pruszków 1:2 (0:2) 0:1 - Maciej Machalski 19' 0:2 - Patryk Kubicki 41' 1:2 - Piotr Ceglarz 55'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Czytaj także: Rafał Wolsztyński zagra w Arce Gdynia. Również Widzew Łódź wzmocnił kadrę Czytaj także: Radomiak wzmocnił atak. Karol Angielski nowym napastnikiem w zespole

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?