Liga Narodów. Bośnia i Hercegowina - Polska. Dusan Bajević: Nie mamy usprawiedliwienia. Polska wygrała zasłużenie

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1. Po spotkaniu trener Bośniaków Dusan Bajević tłumaczył, że nie mógł skorzystać z kilku piłkarzy. Jednocześnie zaznaczał, że nie jest to usprawiedliwieniem.

Mateusz Domański
Dusan Bajević Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Dusan Bajević
Początek meczu w Zenicy nie ułożył się po myśli Polaków. Już w 24. minucie turecki sędzia Cuneyt Cakir podyktował rzut karny, który na trafienie zamienił Haris Hajradinović. Tuż przed przerwą wyrównał Kamil Glik. W drugiej połowie padła natomiast jedna bramka. Przy swoim nazwisku zapisał ją Kamil Grosicki. Spotkanie 2. kolejki Ligi Narodów UEFA zakończyło się wynikiem 2:1 dla Biało-Czerwonych.

Podczas pomeczowej konferencji selekcjoner gospodarzy Dusan Bajević nie podważał tego, że Polacy byli w tym pojedynku stroną przeważającą. - Nie mamy usprawiedliwienia dla porażki. Polska wygrała zasłużenie - powiedział, cytowany przez sport.avaz.ba.

Wspomniał też, że nie mógł skorzystać z kilku zawodników. - Byli tacy, którzy musieli odpocząć. Część zawodników miała kontuzje. Nie odzyskali oni wystarczającej sprawności fizycznej, by grać dwa mecze. Z drugiej strony, chcieliśmy dać pograć również innym zawodnikom - dodał.

- Zaczęliśmy dobrze, mieliśmy prowadzenie, ale w drugiej połowie dokonaliśmy kilku nielogicznych rzeczy i momentami nie zachowywaliśmy się tak, jak należy. Spóźniliśmy się z jedną interwencją. Ten temat zostawiamy jednak na później - podkreślił trener Bośniaków.

Wyjawił również, że w drugiej partii Biało-Czerwoni zaskoczyli jego zespół. - Po golu po prostu się zatrzymaliśmy. Presja Polaków sprawiła, że straciliśmy koncentrację. Patrzyliśmy, jak grają rywale. Mogliśmy postępować inaczej. Tymczasem w drugiej połowie Polska zaskoczyła nas swoim nastawieniem do meczu - podsumował Dusan Bajević.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy jesteś zadowolona/-y z postawy Polaków w meczu z Bośnią i Hercegowiną?