Ligue 1. Fenomenalny gol Irvina Cardony. Zobacz, jak Francuz dobił rywala (wideo)

W meczu 3. kolejki Ligue 1 Dijon FCO przegrał u siebie ze Stade Brestois 29 0:2. Ozdobą spotkania był gol strzelony przez Irvina Cardonę. Francuz strzelił bramkę niczym postać z bajki.

Łukasz Witczyk
Irvin Cardona strzelający gola YouTube / Na zdjęciu: Irvin Cardona strzelający gola
Francuz gola zdobył w piątej minucie doliczonego czasu drugiej połowy meczu. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Irvin Cardona wyskoczył do piłki i uderzył niczym legendarna postać z bajki - Tsubasa. Bramkarz Dijon FCO nie miał szans na skuteczną interwencję.

Golem zdobytym przez Cardonę zachwycone są media na całym świecie. "Fenomenalna bramka", "strzelił niczym Kapitan Tsubasa", "ozdoba całej kolejki" - to tylko część tytułów opisujących fantastyczne trafienie Francuza.

Golem Cardona dobił rywala. Dijon FCO starało się doprowadzić do wyrównania, ale bramka Francuza pozbawiła gospodarzy złudzeń. Dzięki temu trafieniu Stade Brestois 29 wygrało mecz 2:0.

Dla Stade Brestois było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dzięki niemu zespół awansował na 15. miejsce w tabeli. Z kolei Dijon FCO to ostatni zespół Ligue 1, który do tej pory nie wygrał żadnego spotkania.

Czytaj także: La Liga. FC Barcelona Leo Messi - naiwne dziecko Transfery. Arkadiusz Milik blisko AS Romy. Media: Polak uzgodnił już warunki ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak bawią się hiszpańscy piłkarze

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)