Liga Mistrzów. PAOK - Benfica. Karol Świderski gra dalej. Abel Ferreira: Na sukces pracujemy od roku

PAOK Saloniki pokonał we wtorek Benfikę Lizbona 2:1 i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. 20 minut spędził na placu gry Karol Świderski, który zastąpił Chubę Akpoma.

Mateusz Kozanecki
Karol Świderski Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Karol Świderski
To była spora niespodzianka. Faworytem starcia w Salonikach była Benfica Lizbona. Zespół z Portugalii przeważał w posiadaniu piłki, oddał więcej strzałów i przeprowadził więcej akcji.

Piłkarze Benfiki nie byli jednak w stanie znaleźć sposobu na pokonanie Zivko Zivkovicia. Gospodarze w 63. minucie przeprowadzili zespołową akcję, którą na bramkę zamienił Dimitris Giannoulis.

Strzelec gola niedługo później dołożył do swojego dorobku jeszcze asystę. Wykonał podanie do Andriji Zivkovicia, a ten podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Rafa Silva.

W 70. minucie na boisku pojawił się Karol Świderski, który zastąpił Chubę Akpoma - asystenta przy pierwszej bramce dla PAOK-u.

- To, co widzieliśmy na boisku, to coś, co tworzymy od roku. Wynika to z pracy zawodników i całego klubu. Ktoś, kto nie zna piłki nożnej, może pomyśleć, że to miesiąc pracy, ale to nieprawda - powiedział trener PAOK-u Abel Ferreira w rozmowie z sport-fm.gr.

- Nigdy nie chcę rozmawiać o personaliach. Jesteśmy zespołem, który zwyciężył razem. Dla nas najważniejsze jest to, że udało się awansować - dodał.

PAOK Saloniki jest już o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W IV rundzie eliminacji Grecy zmierzą się z rosyjskim FK Krasnodar. Pierwszy mecz odbędzie się w Rosji 22 września, rewanż przeprowadzony zostanie 29 lub 30 września w Grecji.