Liga Mistrzów: Omonia Nikozja poszła za ciosem. Pogromca Legii Warszawa lepszy od Crvenej Zvezdy Belgrad

Piłkarze Omonii Nikozja, Molde FK, Maccabi Tel Awiw, Ferencvarosi TC oraz FC Midtjylland wywalczyli w środę awans do decydującej - czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

piłkarze Omonii Nikozja PAP/EPA / SAVVIDES PRESS / Na zdjęciu: piłkarze Omonii Nikozja
Po wyeliminowaniu Legii Warszawa piłkarze Omonii Nikozja zagrali po raz pierwszy na własnym stadionie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem była Crvena Zvezda Belgrad, która w trzech poprzednich sezonach wystąpiła w fazie grupowej europejskich pucharów.

We wcześniejszych rundach Omonia otwierała wynik dopiero w dogrywce, tymczasem do bramki Zvezdy trafiła już w pierwszej połowie. W 31. minucie Michael Luftner wykorzystał dośrodkowanie Jordiego Gomeza z rzutu rożnego, a także beznadziejne zachowanie w bramce Milana Borjana, byłego zawodnika Korony Kielce.

Mistrz Serbii wyrównał krótko przed przerwą. Żelazna obrona zespołu Henninga Berga dała się dość łatwo wymanewrować. Tomas Hubocan spóźnił się do Mirko Ivanicia i ten główkował na 1:1 z dośrodkowania El Fardou Bena Nabouhane.

Ani w drugiej części spotkania, ani w dogrywce nie doszło do zmiany wyniku, dlatego lepszą drużynę wyłonił konkurs rzutów karnych. Omonia strzelała bezbłędnie, a w Zvezdzie pomylili się Diego Falcinelli i Milos Degenek. Pogromca Legii Warszawa zaskoczył i pozbawił piłkarzy z Marakany możliwości wystąpienia w grupie w trzeciej edycji Ligi Mistrzów z rzędu. Z kolei Omonia rozegra w czwartej rundzie eliminacji dwumecz z Olympiakosem Pireus.

Do konkursu rzutów karnych doszło również w Larnace po 120 bezbramkowych minutach. Molde FK okazało się w nim o jeden strzał lepsze od Karabacha Agdam. Trafienie z jedenastki, choć tym razem w podstawowym czasie, zdecydowało o zwycięstwie 1:0 Maccabi Tel Awiw z Dinamem Brześć. Stopa nie zadrżała Danowi Bitonowi.

Gergo Lovrencsics, były skrzydłowy Lecha Poznań, strzelił gola w wygranym 2:1 meczu Ferencvarosi TC z Dinamem Zagrzeb. Najważniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Myrto Uzuni. Albańczyk schodził do szatni na przerwę i po meczu w kompletnie innym samopoczuciu. W pierwszej połowie strzelił gola samobójczego, a w drugiej części trafił do właściwej bramki i rozstrzygnął pojedynek.