Premier League. West Bromwich Albion - Chelsea FC: ekipa The Blues wróciła z zaświatów, Grosicki poza kadrą meczową WBA

Chelsea FC pokazała charakter w starciu z West Bromwich Albion. W spotkaniu 3. kolejki Premier League piłkarze The Blues chociaż przegrywali 0:3, ostatecznie zremisowali 3:3. Kamil Grosicki z powodu urazu znalazł się poza kadrą meczową WBA.

Tomasz Rosiński
Dara O'Shea (z prawej) i Mason Mount (z lewej) PAP/EPA / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Dara O'Shea (z prawej) i Mason Mount (z lewej)
Ekipa WBA zanotowała bardzo słaby start sezonu, wysoko przegrywając w pierwszych dwóch kolejkach z Leicester City (0:3) i Evertonem (2:5). Beniaminek rozrywek liczył, że uda mu się postawić trudne warunki gry wyżej notowanemu zespołowi Chelsea i zrealizował swój cel.

Gospodarze rozpoczęli rywalizację z animuszem i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Matheus Pereira zagrał dokładne podanie do Calluma Robinsona, a ten płasko przymierzył po długim rogu.

Podrażnieni The Blues chcieli szybko odpowiedzieć, ale dogodnych sytuacji do wyrównania nie wykorzystali napastnicy, a mianowicie Tammy Abraham oraz Timo Werner.

Natomiast podopieczni Slavena Bilicia byli tego dnia zabójczo skuteczni i po fatalnym błędzie Thiago Silvy zadali rywalowi drugi cios. Po przechwycie futbolówki na bramkę popędził Robinson i w sytuacji sam na sam pokonał Wilfredo Caballero.

Beniaminek angielskiej ekstraklasy nie zamierzał zwalniać tempa i w 28. minucie prowadził już 3:0. Po rzucie rożnym Darnell Furlong zgrał piłkę głową do Kyle'a Bartley'a, zaś ten wpakował piłkę do siatki. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron Frank Lampard posłał do boju Cesara Azpilicuetę oraz Calluma Hudsona-Odoiego, którzy odpłacili się swojemu trenerowi za zaufanie.

Najpierw Azpilicueta asystował przy trafieniu Masona Mounta z dystansu. Natomiast Hudson-Odoi w 70. minucie po zagraniu od Kaia Havertza doprowadził do remisu.

Chelsea ambitnie, do samego końca walczyła o wyrównanie i dopięła swego. Już w doliczonym czasie gry skuteczną dobitką po uderzeniu Mounta popisał się Tammy Abraham, zapewniając swojej drużynie jeden punkt w tym starciu.