The Championship: Michał Helik i Bartosz Białkowski na boiskach. Porażki drużyn Polaków

Michał Helik i Bartosz Białkowski rozegrali pełne mecze w The Championship. Drużyny Polaków poniosły porażki. Barnsley FC przegrało 1:2 z Middlesbrough, a Millwall FC 1:2 ze Swansea City.

Bartosz Białkowski Getty Images / Andrew Kearns - CameraSport / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Przed bezpośrednim pojedynkiem Middlesbrough i Barnsley FC nie odnieśli zwycięstwa w The Championship. Gospodarze z dwoma punktami, a drużyna Michała Helika z jednym zaczęły zadomawiać się na dole tabeli w niebezpiecznej bliskości strefy spadkowej.

Zespoły zagrały już w tym sezonie w Pucharze Ligi Angielskiej i Barnsley FC zwyciężyło na Riverside Stadium 2:0. W sobotę powróciło w to miejsce i liczyło, że będzie to równie owocna wyprawa. Tym razem jednak wydarzenia na boisku przebiegły po myśli piłkarz Middlesbrough. Krótko przed przerwą i po niej do wyniku 2:0 doprowadzili Jonathan Howson i Chuba Akpom. Zespół Helika odpowiedział tylko uderzeniem z rzutu karnego na 1:2.

Piłkarze Millwall FC wybrali się do Walii, a ich rywale ze Swansea City dotąd po pierwsze nie ponieśli porażki, a po drugie nie stracili gola przez 270 minut. Drużyna z Londynu też potrafi grać z żelazną konsekwencją w obronie, więc zanosiło się na starcie podobnych stylów.

Zgonie z przewidywaniami w pierwszej połowie drużyny miały problem ze strzeleniem gola, ale po powrocie zawodników z szatni na boisko wynik zmieniał się. Bartosz Białkowski skapitulował po strzałach Jake'a Bidwella i Benjamina Cabango i trafienie Toma Bradshawa nie dało Millwall FC nawet punktu. Swansea City wygrało 2:1.

Na niedzielę pozostały dwa spotkania Brentford z Preston North End oraz Stoke City z Birmingham.