Premier League: Chelsea rozbiła Crystal Palace

Po świetnej drugiej połowie Chelsea rozbiła przed własną publicznością Crystal Palace 4:0 w meczu czwartej kolejki Premier League. To drugie zwycięstwo The Blues w tym sezonie angielskiej ekstraklasy.

Tomasz Rosiński
Kai Havertz (z lewej) i James McArthur (z prawej) PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Kai Havertz (z lewej) i James McArthur (z prawej)
Chelsea w ostatnim czasie niespodziewanie zremisowała z West Bromwich Albion (3:3) oraz odpadła po rzutach karnych z Tottenhamem Hotspur z Pucharu Ligi Angielskiej i w sobotę chciała się zrehabilitować swoim kibicom za te niezadowalające wyniki.

Od początku rywalizacji piłkarze The Blues dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod bramką Crystal Palace.

W 19. minucie niezły strzał oddał Timo Werner, ale piłkę złapał Vicente Guaita. Po chwili niecelnie uderzał Jorginho, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron miejscowa ekipa dopięła swego i wyszła na prowadzenie za sprawą Bena Chilwella, który popisał się mocnym strzałem z około 6 metrów.

Szesnaście minut później gospodarze wygrywali już 2:0, gdyż celnie po dośrodkowaniu Chilwella główkował Kurt Zouma. Natomiast wynik tego meczu dwoma celnymi strzałami z rzutów karnych ustalił Jorginho.

***

Everton - Brighton and Hove Albion 4:2 (2:1) 1:0 - Dominic Calvert-Lewin 16' 1:1 - Neal Maupay 41' 2:1 - Yerry Mina 45+2' 3:1 - James Rodriguez 52' 4:1 - James Rodriguez 70' 4:2 - Yves Bissouma 90+2'