Liga Narodów. Anglia - Belgia. Koniec serii gości!

Zakończyła się seria trzynastu meczów bez porażki reprezentacji Belgii. Zespół 1:2 przegrał z Anglią i zanotował pierwsze straty w Lidze Narodów.

Michał Piegza
Reprezentacja Anglii PAP/EPA / Neil Hall / POOL / Na zdjęciu: Reprezentacja Anglii
Po dwóch kolejkach w grupie A2 prowadziła z kompletem punktów Belgia. Zespół niepokonany od trzynastu spotkań mierzył się na wyjeździe z mającą po dwóch seriach cztery punkty Anglią. Drużyna prowadzona przez Garetha Southgate'a jest niepokonana od listopada.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się Anglicy. Później Belgowie zaatakowali i w 11. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Wówczas do siatki trafił Yannick Ferreira Carrasco. Arbiter po analizie powtórek anulował gola. W 16. minucie goście dopięli swego. Eric Dier sfaulował Romelu Lukaku. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

Wydawało się, że piękna seria Belgów będzie trwać. Gospodarze niewiele potrafili zdziałać. Pomógł im w 38. minucie Thomas Meunier przewracając w polu karnym rywala. Marcus Rashford "jedenastki" nie zmarnował. Dwie minuty przed przerwą szansę na gola zmarnował Carrasco, który przestrzelił uderzając z pola karnego.

Po zmianie stron zaatakowali Anglicy. Gospodarzom brakowało dokładności. Dwie okazje zmarnował Dominic Calvert-Lewin. Więcej spokoju zachował w 65. minucie Mason Mount, który trafił do siatki po zgraniu piłki przez Kierana Trippiera.

Strata gola rozwścieczyła Belgów. Goście zaatakowali, ale pod bramką Anglików brakowało im dokładności. Kwadrans przed końcem szansę na wyrównanie zmarnował Toby Alderweireld w zamieszaniu niecelnie uderzając z pola karnego.

W 85. minucie gospodarze mogli zapewnić sobie spokój w końcówce. Jednak strzał Rashforda poszybował tuż ponad poprzeczką. Belgowie atakowali do końca, ale do wyrównania nie udało im się już doprowadzić.

Anglia - Belgia 2:1 (1:1)
0:1 - Romelu Lukaku (k.) 16'
1:1 - Marcus Rashford (k.) 39'
2:1 - Mason Mount 65'

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Harry Maguire, Eric Dier - Trent Alexander-Arnold (79' Reece James), Declan Rice, Jordan Henderson (66' Kevin Phillips), Kieran Trippier - Mason Mount (89' Jadon Sancho), Dominic Calvert-Lewin (66' Harry Kane), Marcus Rashford.

Belgia: Simon Mignolet - Toby Alderweireld, Jason Denayer, Dedryck Boyata - Thomas Meunier, Axel Witsel, Youri Tielemans, Timothy Castagne - Kevin De Bruyne (73' Yari Verschaeren), Yannick Ferreira Carrasco (83' Jeremy Doku) - Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Rice (Anglia) oraz Meunier (Belgia).

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy).