II liga: Stal Rzeszów dała plamę. Górnik Polkowice strzela gole jak na zawołanie

Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie 0:3 ze Śląskiem II Wrocław. Z nieudanego występu zespołu z Podkarpacia skorzystał Górnik Polkowice i dzięki zwycięstwu 4:0 ze Zniczem Pruszków znalazł się na drugim miejscu w tabeli.

Marcel Kotwica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcel Kotwica
Śląsk II Wrocław potwierdza, że po awansie na szczebel centralny czuje się dobrze na wyjazdach. W roli gościa zdobył dotąd siedem z możliwych 12 punktów. Poza autorem pierwszego gola Rafałem Makowskim, drużyna została uzupełniona Guillermo Cotugno czy Przemysławem Bargielem. Najważniejszym zawodnikiem spotkania nie został żaden z wymienionych, a Sebastian Bergier, który w drugiej połowie zdobył dwie bramki. Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie aż 0:3 i opuściła miejsca premiowane awansem.

Na drugą lokatę przesunął się Górnik Polkowice, który zwyciężył 4:0 ze Zniczem Pruszków. Nie minęły dwa kwadranse i nie dość, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia strzelili dwa gole, to jeszcze sędzia Łukasz Ostrowski pokazał dwa razy czerwoną kartkę. Z dalszej części meczu zostali wykluczeni Michał Danilczyk z Górnika oraz Martin Baran ze Znicza. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, a w rywalizacji dziesięciu na dziesięciu nadal lepiej czuli się gospodarze. Dopełnili oni dzieła zniszczenia przeciwnika z województwa mazowieckiego.

Górnik wygrał cztery mecze z rzędu. Jego sobotnia kanonada była odpowiedzią na piątkowe 3:0 Chojniczanki z KKS-em 1925 Kalisz. Drużyna z Polkowic ponownie jest najbardziej bramkostrzelnym drugoligowcem. Radzi sobie w ofensywie świetnie bez Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców rozgrywek i zapracował na transfer do Miedzi Legnica.

W sobotę rozegrano jeszcze dwa spotkania. Hutnik Kraków zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 ze Skrą Częstochowa w drugiej połowie, a o wygranej 1:0 Olimpii Grudziądz z Pogonią Siedlce zdecydowało uderzenie Piotra Janczukowicza oddane już w 15. minucie. Podopieczni Pawła Crettiego mają 10 punktów i wszystkie zdobyli na wyjazdach. Janczukowicz jest najskuteczniejszym piłkarzem w klubie z czterema golami na koncie.

9. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:1)
0:1 - Rafał Makowski 27'
0:2 - Sebastian Bergier (k.) 56'
0:3 - Sebatian Bergier 59'

Górnik Polkowice - Znicz Pruszków 4:0 (2:0)
1:0 - Kamil Wacławczyk 4'
2:0 - Mariusz Szuszkiewicz 19'
3:0 - Karol Fryzowicz 48'
4:0 - Ernest Terpiłowski 90'

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa 3:1 (0:0)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice strzeli najwięcej goli w rundzie jesiennej II ligi?