Liga Europy. Lech - Benfica. Ta sytuacja mogła zmienić losy meczu. Jeden z rywali przyznał się do faulu

Sytuacja z początku drugiej połowy mogła zmienić przebieg meczu Lecha z Benficą. Tymoteusz Puchacz zdradził, że obrońca portugalskiej drużyny przyznał się, iż popełnił faul, za który należała mu się czerwona kartka. Gwizdek sędziego jednak milczał.

Szymon Łożyński
Michał Skóraś PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Michał Skóraś
Początek drugiej połowy czwartkowego spotkania. Na czystą pozycję wychodził Michał Skóraś. Miał przed sobą już tylko bramkarza Benfiki Lizbona. Obrońca Jan Vertonghen był spóźniony i musiał ratować się faulem. Wszedł w kontakt ze Skórasiem i położył dłoń na barkach piłkarza Lecha.

Polski zawodnik upadł, ale gwizdek sędziego milczał. Arbiter nie zauważył faulu piłkarza Benfiki i kazał kontynuować grę. Popełnił błąd. Stwierdził to nawet sam Vertonghen w rozmowach na boisku z piłkarzami Lecha.

- Vertonghen powiedział do jednego z naszych zawodników, że miał szczęście, iż sędzia nie zauważył jego faulu. Gdyby widział, to odgwizdałby przewinienie i byłaby czerwona kartka dla niego - podkreślił Tymoteusz Puchacz w wywiadzie dla TVP Sport.

- Szkoda, że nie było VAR-u, bo moim zdaniem Vertonghen powinien dostać czerwoną kartkę - dodał, również na antenie TVP Sport, Jakub Kamiński.

Czerwona kartka dla obrońcy Benfiki mogła zmienić przebieg gry. Być może portugalski zespół w dziesiątkę, przy stanie 2:1 dla siebie, bardziej skupiły się na obronie, a nastawiony na ofensywną grę Lech, mógłby to wykorzystać.

Ostatecznie poznańska drużyna, grając jedenastu na jedenastu, krótko po kontrowersyjnej sytuacji doprowadziła do remisu 2:2. Później strzelali już jednak tylko przyjezdni i Benfica Lizbona wygrała mecz 1. kolejki Ligi Europy 4:2.

Twitter po meczu Lech - Benfica. "Polska piłka powoli wychodzi z drewnianych chatek"

Twoim zdaniem Jan Vertonghen powinien dostać czerwoną kartkę?