Serie A. AC Milan - AS Roma. Zlatan Ibrahimović z kolejnym rekordem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

1 minuta i 48 sekund - tyle czasu potrzebował Zlatan Ibrahimović, żeby strzelić gola AS Romie w meczu 5. kolejki Serie A. To rekordowy wynik napastnika AC Milan.

W tym artykule dowiesz się o:

39-letni Zlatan Ibrahimović nie przestaje zachwycać na boiskach Serie A. Napastnik AC Milan w swoim trzecim występie w tym sezonie - przeciwko AS Roma (3:3, więcej szczegółów TUTAJ) - zdobył piątego i szóstego gola w lidze, zostając samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

"Ibra" w poniedziałkowym meczu na Stadio Giuseppe Meazza potrzebował tylko minuty i 48 sekund, żeby strzelić swoją bramkę nr 5. w Serie A. Jak podali statystycy z OptaPaolo, to najszybciej zdobyty gol w wykonaniu Ibrahimovicia w barwach Milanu we włoskiej ekstraklasie.

Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa. Roma grała jednak do końca i po golu "Ibry" na 3:2 z rzutu karnego w 79. min zdołała wyrównać (w 84. min do siatki trafił Kumbulla). W 5. kolejce Serie A Ibrahimović i spółka stracili więc pierwsze punkty w sezonie.

Przypomnijmy, że z powodu zakażenia koronawirusem słynny Szwed nie mógł wystąpić w dwóch spotkaniach ligowych - z Crotone i ASD Spezia Calcio. - Przez dwa tygodnie siedziałem w domu. Byłem głodny gry i to było widać w dzisiejszym pojedynku. Trochę straciłem smak, ale co trzy dni pobierali mi wymaz i nikt nie mógł mnie powstrzymać przed występem w tych derbach - mówił 39-latek po zwycięskim pojedynku z Interem Mediolan (2:1).

Zobacz: Serie A. Inter - Milan. Zlatan Ibrahimović był zły. Dwie bramki go nie zadowoliły