Mariusz Stępiński przyspiesza w barwach US Lecce. Dwa gole Polaka

Była asysta, było trafienie w Pucharze Włoch, a w poniedziałek Mariusz Stępiński pomógł swoimi dwoma golami wygrać 3:1 z Pescarą w Serie B.

Mariusz Stępiński Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
W końcówce okna transferowego Mariusz Stępiński przeniósł się z Hellasu Werona do US Lecce na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. W zespole ze Stadio Marcantonio Bentegodi nie był ulubieńcem trenera Ivana Juricia i nie mógł liczyć na regularną grę w tym sezonie.

Mariusz Stępiński zdecydował się na pozostanie we Włoszech, ale zszedł o poziom niżej do Serie B. Jego pozycja w US Lecce jest coraz mocniejsza. W poniedziałek były reprezentant Polski wystąpił od pierwszego gwizdka i odwdzięczył się dwoma golami.

W 13. minucie 25-latek otworzył wynik, a w 75. minucie ustalił go. Już w końcówce Mariusz Stępiński opuścił boisko z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Jego uderzenia pomogły Lecce w odniesieniu zwycięstwa 3:1. Rodaka nie powstrzymał między innymi Paweł Jaroszyński, który rozegrał pełne spotkanie w Pescara Calcio. Nie było na boisku z powodu kontuzji Marcina Listkowskiego.

US Lecce zwyciężyło po raz drugi w sezonie i z dziewięcioma punktami wywalczonymi w sześciu meczach zajmuje ósme miejsce w tabeli. Pescara jest ostatnia z zaledwie "oczkiem" na koncie.

Czy Mariusz Stępiński będzie najskuteczniejszym Polakiem w tym sezonie Serie B?