Liga Mistrzów. Dwie bramki to za mało. Robert Lewandowski poza jedenastką kolejki

Robert Lewandowski nie znalazł się w jedenastce kolejki Ligi Mistrzów według portalu whoscored.com. Do zestawienia trafili jednak aż trzej zawodnicy Bayernu Monachium.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski (z prawej) Getty Images / M. Donato/FC Bayern / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)
W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium zmierzył się z drużyną Red Bull Salzburg. Do 79. minuty na tablicy wyników widniał remis. Później jednak goście ze stolicy Bawarii wrzucili wyższy bieg i zdobyli cztery bramki, dzięki czemu mogli świętować triumf 6:2.

Cegiełkę do sukcesu monachijczyków dołożył Robert Lewandowski. Polak wpisał się na listę strzelców w 21. i 88. minucie. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego, a drugą po podaniu Javiego Martineza.

Dwa trafienia nie wystarczyły, by Polak znalazł się w jedenastce kolejki Ligi Mistrzów według serwisu whoscored.com. Do tego zestawienia trafiło jednak trzech drużynowych kolegów "Lewego" - Joshua Kimmich, Jerome Boateng oraz Lucas Hernandez.

Poza tym w "11" kolejki LM znalazło się miejsce dla takich zawodników jak Diogo Jota, Alassane Plea, Jesus Corona, Lars Stindl, Sadio Mane, Stefan Lainer, Francesco Acerbi oraz Ruslan Neshcheret.