Liga Europy: PAOK Saloniki i SSC Napoli odwrócili wynik. AS Roma rozbiła przeciwnika

Piłkarze PAOK-u Saloniki i SSC Napoli jako pierwsi stracili gola w swoim meczu, co nie przeszkodziło wygrać w Lidze Europy. Najwyższe zwycięstwo 5:0 odniosła AS Roma z CFR Cluj, nie zawiódł tym razem Tottenham Hotspur.

radość piłkarzy SSC Napoli PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: radość piłkarzy SSC Napoli
Karol Świderski pojawił się na boisku w przerwie meczu PAOK-u Saloniki z PSV Eindhoven. Polak wszedł przy prowadzeniu przedstawiciela Eredivisie, ale wystarczył mniej niż kwadrans od jego wejścia, żeby wynik zmienił się na 3:1 dla zespołu z Grecji. Podbudowany efektownym pościgiem PAOK nie mógł pozwolić sobie na wypuszczenie zaliczki, a nawet powiększył ją. Andrija Zivković strzelił na 4:1 i tym samym skompletował dublet. PAOK wygrał w grupie po dwóch remisach.

Również piłkarze SSC Napoli gonili przeciwnika w swoim meczu. Podopieczni Gennaro Gattuso mierzyli się z HNK Rijeka i jako pierwsi stracili gola. Przed przerwą Diego Demme zdążył wyrównać, a po rozmowie ze swoim szkoleniowcem w szatni Azzurri rozstrzygnęli pojedynek. Wygraną 2:1 zapewnił posiadaczowi Pucharu Włoch przeciwnik Filip Braut niefortunną interwencją po dograniu Matteo Politano. Na ławce rezerwowych Napoli pozostał Piotr Zieliński.

Nicola Zalewski i Grzegorz Sandomierski byli na ławkach rezerwowych w meczu AS Romy z CFR Cluj. W pierwszej połowie obejrzeli oni popisową grę ofensywną Giallorossich. Strzelili oni po golu we wszystkich kwadransach tej części meczu i do przerwy prowadzili 3:0. Dzieło zniszczenia mistrza Rumunii zostało dokończone w drugiej części. Najskuteczniejszym zawodnikiem był autor dublet Borja Mayoral, a wynik na 5:0 ustalił jego rodak Pedro Rodriguez.

Tottenham Hotspur nie przysporzył kolejnych zmartwień swojemu menedżerowi Jose Mourinho. Portugalczyk był w ponurym samopoczuciu po porażce w Antwerpii i narzekał na postawę podopiecznych. Z Razgradu wróci już bardziej zadowolony. Tottenham wygrał 3:1 z Ludogorcem, a Harry Kane nie tylko strzelił gola, ale też asystował przy trafieniu Lucasa Moury.

3. kolejka fazy grupowej:

Grupa A:

AS Roma - CFR Cluj 5:0 (3:0) 1:0 - Henrich Mchitarjan 2' 2:0 - Robert Ibanez 24' 3:0 - Borja Mayoral 34' 4:0 - Borja Mayoral 84' 5:0 - Pedro Rodriguez 89'

Grupa B:

Rapid Wiedeń - Dundalk FC 4:3 (1:1) 0:1 - Patrick Hoban 8' 1:1 - Dejan Ljubicić 23' 2:1 - Kelvin Erase 79' 2:2 - David McMillan (k.) 82' 3:2 - Maximilian Hofmann 88' 4:2 - Yusuf Demir 90' 4:3 - David McMillan (k.) 90'

3:2 - Dan Ndoye 90'

Hapoel Beer Szewa - Bayer 04 Leverkusen 2:4 (2:2) 0:1 - Leon Bailey 5' 1:1 - Elton Acolatse 11' 2:1 - Elton Acolatse 25' 2:2 - Or Dadia (sam.) 39' 2:3 - Leon Bailey 75' 2:4 - Florian Wirtz 88'

3:3 - Darwin Nunez 90'

Lech Poznań - Standard Liege 3:1 (2:1) 1:0 - Michał Skóraś 14' 2:0 - Mikael Ishak 22' 2:1 - Maxime Lestienne 29' 3:1 - Mikael Ishak 48'

4:1 - Andrija Zivković 66'

Omonia Nikozja - Granada CF 0:2 (0:1) 0:1 - Angel Montoro 4' 0:2 - Luis Javier Suarez Charris 63'

1:0 - Cristian Portugues 58'

HNK Rijeka - SSC Napoli 1:2 (1:1) 1:0 - Robert Murić 13' 1:1 - Diego Demme 43' 1:2 - Filip Braut (sam.) 63'

Liga Europy, gr. F 2020/2021

1 SSC Napoli 6 3 2 1 7:4 11
2 Real Sociedad 6 2 3 1 5:4 9
3 AZ Alkmaar 6 2 2 2 7:5 8
4 HNK Rijeka 6 1 1 4 6:12 4

Grupa I:

Sivasspor - Karabach Agdam 2:0 (1:0) 1:0 - Caner Osmanpasa 11' 2:0 - Olarenwaju Kayode 88'

Liga Europy, gr. I 2020/2021

1 Villarreal CF 6 5 1 0 17:5 16
2 Maccabi Tel Awiw 6 3 2 1 6:7 11
3 Sivasspor 6 2 0 4 9:11 6
4 Karabach Agdam 6 0 1 5 4:13 1

Grupa J:

Ludogorec Razgrad - Tottenham Hotspur 1:3 (0:2) 0:1 - Harry Kane 13' 0:2 - Lucas Moura 32' 1:2 - Claudiu Keseru 50' 1:3 - Giovani Lo Celso 62'

Liga Europy, gr. J 2020/2021

1 Tottenham Hotspur 6 4 1 1 15:5 13
2 Royal Antwerp FC 6 4 0 2 8:5 12
3 LASK Linz 6 3 1 2 11:12 10
4 Ludogorec Razgrad 6 0 0 6 7:19 0

Czytaj także: Juventus nie dał szans rywalom. Rozpędzony Alvaro Morata, spokojny Wojciech Szczęsny Czytaj także: Real Madryt górą w dynamicznym szlagierze. Inter Mediolan wciąż zawodzi ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niecodzienna sytuacja w Rumunii. Bramkarz bohaterem!

Czy PAOK Saloniki awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy?