"Siatka", asysta i wspaniały gol Insigne. Piotr Zieliński wyściskał strzelca (wideo)

Po akcji duetu Piotr Zieliński - Lorenzo Insigne Napoli objęło prowadzenie w meczu ligowym z FC Crotone. Ręce same składają się do oklasków.

Piotr Bobakowski
Lorenzo Insigne Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Lorenzo Insigne
Akcja Piotra Zielińskiego z Lorenzo Insigne z 31. minuty niedzielnego meczu na Stadio Ezio Scida dała SSC Napoli prowadzenie 1:0 w rywalizacji z beniaminkiem Serie A FC Crotone (relacja TUTAJ). Reprezentant Polski w środkowej strefie boiska założył "siatkę" jednemu z rywali i świetnym podaniem uruchomił Insigne.

Włoski napastnik przełożył sobie tylko piłkę na prawą nogę i efektownym strzałem z ok. 17 metrów pokonał bramkarza. Radość w ekipie z Neapolu była ogromna. Kamery telewizyjne zarejestrowały moment, kiedy "Zielu" gratuluje koledze z zespołu zdobytego gola.

Po przerwie prowadzenie Napoli podwyższył Hirving Lozano w 58. minucie (asystował Insigne). W 76. minucie na 3:0 strzelił Diego Demme (asysta Driesa Mertensa, który zastąpił Zielińskiego), a w doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Andrea Petagna (asysta nr 2 Mertensa).

Zespół Gennaro Gattuso wraca więc do Neapolu z tarczą.  W czwartek (10 grudnia) Napoli zagra w Lidze Europy z Realem Sociedad (godz. 18:55), a trzy dni później zmierzy się w lidze z Sampdorią (w niedzielę o godz. 15:00). Oba spotkania odbędą się na Stadio Diego Armando Maradona.

Zobacz akcję Zieliński-Insigne w meczu z FC Crotone.