Premier Liga: Lokomotiw Moskwa rozbity w Krasnodarze, Krychowiak i Rybus wzięli udział w dramacie wicemistrza Rosji

Lokomotiw Moskwa bezradny w wyjazdowym starciu z FK Krasnodar. W meczu 18. kolejki Premier Ligi wicemistrz Rosji przegrał 0:5, a całe spotkanie w barwach gości rozegrali reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W ostatnim czasie drużyny z Krasnodaru oraz Moskwy występowały w Lidze Mistrzów, a z lepszej strony pokazali się podopieczni Murada Musajewa, którzy zajęli 3. miejsce w swojej grupie i zdołali awansować do fazy pucharowej Ligi Europy.

Niedzielna potyczka zapowiadała się ciekawie, ale zdominowali ją gospodarze, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas fatalny błąd popełnił Krychowiak zagrywając piłkę wprost do Viktora Claessona, zaś ten pewnym uderzeniem pokonał Guilherme. Po chwili gospodarze zadali drugi cios, a do siatki gości tym razem trafił Remy Cabella.

Końcówka pierwszej odsłony zawodów należała do przyjezdnych, lecz nie zdołali oni zdobyć bramki kontaktowej. W 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Anton Miranczuk.

Po zmianie stron na boisku dzieliła i rządziła ekipa FK Krasnodar, która strzeliła jeszcze trzy gole (dublet skompletował Marcus Berg, a jedno trafienie dorzucił Magomed Sulejmanow) i ostatecznie zwyciężyła aż 5:0.