Premier League. Southampton - Sheffiled United: wysoka wygrana Świętych, Jan Bednarek z asystą

Southampton sięgnęło po kolejne trzy punkty. Zespół, w którym występuje Jan Bednarek pokonał ostatni w tabeli Sheffield United 3:0. Polak zanotował asystę przy golu na 1:0.

Michał Piegza
radość piłkarzy Southampton PAP/EPA / Naomi Baker / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton
Przed bezpośrednim starciem obydwa zespoły w tabeli dzieliła przepaść. Nie dziwić więc mogło, że od początku zaatakowali gospodarze. Wydawało się, że gol dla Southamptonu jest kwestią czasu. Gracze Sheffield United jednak szczęśliwie bronili się.

W 16. minucie gospodarze wykreowali sobie pierwszą świetną okazję. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Danny Ings. Napastnik chciał uderzyć między nogami golkipera. Aaron Ramsdale  zatrzymał piłkę. Z kolei cztery minuty później po dograniu z rogu główkował Jannik Vestergaard, pomylił się nieznacznie.

Bramka dla miejscowych padła niespełna kwadrans później. W 34. minucie po wrzutce z rzutu wolnego obrońca źle wybił piłkę. Doszedł do niej Jan Bednarek i zgrał głową. Po chwili Che Adams z bliska pokonał bramkarza.

Goście dopiero po przerwie zagrali trochę odważniej. W 51. minucie mogli nawet wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z pięciu metrów tuż ponad bramką główkował John Egan.

Cały czas jednak więcej do powiedzenia mieli gospodarze, którzy w 64. minucie zapewnili sobie spokojną ostatnią fazę potyczki. Po szybkim rozegraniu akcji Ings podał do Stuarta  Armstronga. Po płaskim strzale z ok. 16 metrów tor lotu piłki zmienił jeszcze obrońca. Zaskoczony Ramsdale nie był w stanie skutecznie interweniować.

Prowadząc dwoma golami Święci bez większych problemów rozbijali dość chaotyczne i niezbyt częste próby gości. Sami mogli podwyższyć wynik w 69. minucie, kiedy James Ward-Prowse z rzutu wolnego uderzył tuż ponad bramką.

Do końca potyczki więcej do powiedzenia mieli miejscowi. W 83. minucie wynik gry ustalił Nathan Redmond. Rezerwowy rozegrał piłkę z Romeu i uderzył precyzyjnie z ok. 12 metrów.

Southampton wygrał i przynajmniej na moment uplasował się na 3. pozycji w Premier League.

Southampton FC - Sheffield United 3:0 (1:0)
1:0 - Che Adams 34'
2:0 - Stuart Armstrong 64'
3:0 - Nathan Redmond 83'

Southampton FC: Alex McCarthy - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jannik Vestergaard, Ryan Bertrand - Theo Walcott (79' Nathan Redmond), James Ward-Prowse, Oriol Romeu (86' Ibrahima Diallo), Stuart Armstrong - Danny Ings, Che Adams (84' Dan Nlundulu).

Sheffield United: Aaron Ramsdale - George Baldock, Chris Basham (70' Lys Mousset), John Egan, Phil Jagielka, Enda Stevens - Sander Berge, John Fleck, Ethan Ampadu - Billy Sharp (60' Rhian Brewster), Oliver McBurnie (48' David McGoldrick).

Żółta kartka: Stevens (United).

Sędzia: Andy Madley.

Czytaj także: Premier League. Paul Pogba studzi spekulacje transferowe. "Jeśli nie znasz sytuacji, to nic nie mów" Premier League. Petr Cech staje w obronie Łukasza Fabiańskiego. "Nie mogę tego zrozumieć"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Southampton 2020 rok zakończy w pierwsze szóstce Premier League?