PKO Ekstraklasa. Wisła Płock ucieka spod topora, Lechia coraz niżej. Zobacz tabelę ligi

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Wisła Płock 0:1 i płocczanie przesunęli się w ligowej tabeli na 13. miejsce. Dla gdańszczan to czwarta porażka z rzędu. Trwa kryzys drużyny znad morza, która jest poza górną ósemką.

Michał Gałęzewski
piłkarze Wisły Płock PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Na koniec 13. kolejki PKO Ekstraklasy, zmierzyły się ze sobą drużyny, których gra w ostatnim czasie mocno odbiega od oczekiwań. Wisła Płock przeważała w I połowie, po przerwie lepiej grali gdańszczanie, jednak gola na wagę trzech punktów zdobył Dusan Lagator. Płocczanie dzięki zwycięstwu awansowali na 13. miejsce, ale mają tyle samo punktów, co 11. Piast Gliwice. Wypracowali sobie też 4-punktową przewagę nad strefą spadkową.

Sytuacja Lechii Gdańsk, która ma wciąż wysokie ambicje jest nie do pozazdroszczenia. Piłkarze znad morza przegrali czwarty mecz z rzędu, a siódmy ogólnie. Do tego gdańszczanie cztery razy nie zdobyli bramki. Lechia jest już dziesiąta i musi bardziej patrzeć w dół niż w górę tabeli.