Łukasz Teodorczyk zadebiutował w nowym klubie. Pierwsze minuty Polaka w Charleroi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Michał Stańczyk/Cyfrasport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk

29-letni napastnik Łukasz Teodorczyk ma za sobą pierwszy mecz w barwach nowego klubu. We wtorek zadebiutował w drużynie Charleroi. Pojawił się na boisku pod koniec spotkania.

To pierwszy występ Polaka po przerwie spowodowanej kontuzją. W lipcu, jeszcze w barwach poprzedniej drużyny, włoskiego Udinese Calcio skręcił kolano. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył go z gry na kilka miesięcy.

W październiku włoski klub poinformował, że wypożycza Łukasza Teodorczyka do ligi belgijskiej. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. W tym czasie pochodzący z Żuromina zawodnik kończył rehabilitację i przygotowywał się do powrotu do gry. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

We wtorek, 15 grudnia Teodoroczyk znalazł się po raz pierwszy w meczowej kadrze druzyny RSC Charleroi. Tego dnia rywal Lecha Poznań z eliminacji do Ligi Europy rozgrywał wyjazdowe spotkanie z Cercle Brugge.

Po pełnym emocji meczu drużyna Polaka wygrała 4:3 po trafieniach Gholizadeha, Nicholsona, Morioki i Willemsa. Za tego drugiego w 89. minucie gry pojawił się Łukasz Teodorczyk i dograł spotkanie. Tym samym był to jego debiut w barwach nowego klubu.

Charleroi zajmuje trzecie miejsce w Jupiler League z punktem straty do drugiego Genk oraz trzema do liderującego Club Brugge. Obie ekipy mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej. Następny mecz czeka ją w piątek, 18 grudnia u siebie z RSC Anderlecht.