Premier League: Wolverhampton dogonił Tottenham po ciekawej końcówce

Tottenham długo prowadził na wyjeździe z Wolverhampton, ale nie dowiózł skromnego prowadzenia i ostatnie spotkanie 15. kolejki Premier League zakończyło się remisem 1:1.

Szymon Mierzyński
Pedro Neto i Matt Doherty PAP/EPA / Carl Recine / Na zdjęciu: Pedro Neto i Matt Doherty
"Koguty" otworzyły wynik już w 1. minucie, gdy po podaniu Bena Daviesa, strzał sprzed pola karnego oddał Tanguy Ndombele. Piłka zrykoszetowała, oprócz tego Rui Patricio był zasłonięty i nie miał szans obronić.

Później drużyna Jose Mourinho całkowicie zgasła w ofensywie i skupiła się tylko na pilnowaniu dobrego rezultatu. Jeszcze w pierwszej połowie, w doskonałej okazji tuż obok słupka uderzył Fabio Silva.

Po zmianie stron "Wilki" nadal miały przewagę, choć stwarzanie kolejnych szans przychodziło im z trudem. Mimo to konsekwentnie walczyły o odrobienie strat i w 86. minucie zostały za tę cierpliwość wynagrodzone. Romain Saiss doskonale ruszył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Pedro Neto i główką przy dalszym słupku sprawił, że na tablicy wyników zrobiło się 1:1.

Tottenham mógł wskoczyć do pierwszej czwórki, jednak ostatecznie tylko zremisował, ma teraz 26 pkt. i zajmuje 5. miejsce. Wolverhampton jest 11., gromadząc 21 "oczek".

Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1) 0:1 - Tanguy Ndombele 1' 1:1 - Romain Saiss 86'

Czy Tottenham zakończy sezon w pierwszej czwórce?